ARGUNEY > SAĞLIK KÖŞEMİZ > Kinoa neden kilo vermemize neden olur

Kinoa neden kilo vermemize neden olur


5 Ağustos 2017. Düzenleme: ARG

 

Kinoa neden kilo vermemize neden olur

 

 

"Kinoa" olarak bilinen yeni yağ yakıcılar piyasaya çıktı çıkalı, hızlı kilo kaybı vakaları git gide daha sık görülmeye başlandı. İnsanlar mümkün olduğunca hızlı bir şekilde fazla kilolarını vermek için önerilen günlük maksimum dozajı aştılar. Bunun nedenlerinden biri, daha önce yeşil kahve veya benzeri diyet takviyelerini deneyenlerin bu ürünlerin sadece çok yüksek miktarda tüketildiği zaman etkili olduğunu görmeleri ve aynı hatayı Kinoa ile yapmalarıdır. Birinci haftada yağlarının erimesiyle heyecanlanan insanlar sonuç elde etmeye çalışırken ipin ucunu kaçırıyorlar.

 

Zayıflamak için Kinoa diyetini uygulayan herkes haftada 10 kiloya kadar varan ciddi bir vücut kitlesi düşüşü bildirdi. Bazılarının ayda 15-20 kilo verdiği görüldü! Ancak heyecanın yerini kısa bir sürede korku aldı. İncelen bu kişiler yemek yeme alışkanlıkları üzerindeki kontrolleri kaybettiler; her ne kadar yine de kalori açısından zengin gıdalar tüketseler de tek bir gram bile alamıyorlardı. Normal bir diyete döndüklerinde bile kilo alacaklarına vermeye devam ettiler.

Kinoa kullanarak çok hızlı ve çok fazla kilo kaybeden binlerce kişiyle yapılan görüşmelerde Kinoa kullanımı esnasında mide bulantısı, kusma veya halsizlik gibi herhangi bir sıra dışı belirtinin söz konusu olmadığı bildirilmiştir.

Bağımsız bir laboratuvar çalışmasına göre: Kinoa aşırı kilo kaybına yol açmakta ve metabolizmayı 5 misli hızlandırmakta! Bu nedenle dünyanın dört bir yanındaki kadınlar Kinoa ürününün faydalarını övüp bitiremezken sonunda aşırı doza maruz kalıyorlar!

 

 

Kinoa neden kilo vermemize neden olur?
1. Bunların eşsiz bileşenleri insan metabolizmasını 5 misli hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ hücrelerinde kayda değer bir düşüşün gerçekleşmesine katkıda bulunur. Bunun sonucunda da gıdalardaki tüm yağlar herhangi bir çaba gerektirmeden başarılı bir şekilde yakılır ve gıdalardaki besinler korunur.
2. Kinoa karaciğerde yer alan, obeziteye neden olan tüm kötü kolesterolleri yakan maddeler içermektedir.
3. Kinoa hipofiz bezinden büyüme hormonlarının (“gençlik” hormonları) salınmasını teşvik eder. Bu cildin daha genç görünmesini sağlar, yaşlanmayı önler ve uyku kalitesini artırır. İdeal kilo kaybı için (ayda 5-10 kilo) sabahları 250 ml süte karıştırılarak içilmelidir. Kadınlar için 1-2 kaşık ve erkekler için 2-3 kaşık yeterlidir. İdeal olarak tedavi yaklaşık iki ay sürmelidir.
Kısa bir süre içerisinde çok kilo kaybedenlerle gerçekleştirilen bir anket söz konusu genç kadınlardan hiç birinin önerilen dozaja uymadığını ve hepsinin bunu 3-5 misliyle aştığını doğruladı! Bu nedenle, kilo kaybı çok daha hızlı olmuştur: haftada 7-13 kilo Sonuçları görünce heyecanlanan bu kadınların pek çoğu buna dur diyememiştir ve bu da ciddi bir kilo kaybıyla sonuçlanmıştır.
Beslenme Enstitüsü, bunun ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için aşırı hızlı kilo kaybına karşı uyarmaktadır.
Yeşil kahveye ve diğer kilo kaybı takviyelerine göre Kinoa gerçek bir yağ öldürücüdür. Tekrar tekrar kullanmak isteyeceğiniz bu benzersiz ürün besin takviyesi değildir ve sadece doğal maddeler içerir. Ana maddeler olarak doğal kakao, Goji üzümleri, yeşil kahve ve Ganoderma lucidum özü vardır. Ürün günlük kullanım için uygundur ve hiçbir yan etkisi yoktur.
Obezite İle Mücadeleden Büyük Destek
Son Günlerde Gündem'den hiç düşmeyen sağlığa zararlı bir çok zayıflama ilaçlarına karşı obezite ile mücadele vakfı büyük savaş açtı ! Obezite vakfının yapmış olduğu basın acıklamalarında zayıflamak isteyenlerin astronotların tok tutucu besini olan Kinoa'yı kullanmalarını bunun dışında ölüm riski taşıyan ilaç ve diğer zararlı yöntemlerden uzak durulması gerektiğini vurguladı.
Yıllarca kilo vermek ülkemizde cok zormuş gibi empoze edildi ve sürekli aldatıcı bilgiler ile donandık. Hatta bu aldatıcı sahtekar ilaç firmaları yüzünden hayatını kaybedenleri son günlerde duymaktayız.. :( Aşağıda Yer Alan Obezite İle Mücadele Vakfının Hazırlamış Olduğu Video'da gördüğünüz üzere KİNOA 'nın tok tutma ve hatta yağ yakma özelliği Ülkemizin Önde Gelen Uzmanları Tarafından Kanıtlanarak Obezite Önüne Geçilmesi ve Fazla Kilolardan Hızlı ve Sağlıklı Kurtulabilmesi İçin Kamu Spotu Olarak Paylaşılıyor.
 
  
Tok Tutan Besin "KİNOA"
2013 yılı Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü tarafından "Uluslararası Kinoa Yılı" ilan edildi. Güney Amerika başta olmak üzere ABD ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak tüketilen ancak ülkemizde henüz çok kişi tarafından bilinmeyen kinoa vücut için gerekli tüm amino asitleri içermektedir. Asronotların yiyeceği ünvanını alması ve birleşmiş milletlerin 2013 yılını KİNOA yılı ilan etmesinde ki en büyük sebep tok tutmasıdır. Dünyada obezite hastalıgının azalması anlamında büyük katkılar sağlayan KİNOA nihayet ülkemizde.
Obezite İle Mücadele Dernek Üyeleri, Nasa ve Birleşmiş Milletler, Dr. Murat Topoğlu, Zahide Yetiş gibi bir çok güvenilir uzmanlar ve kurumlar çıktığı her programda zayıflamak isteyenlere kinoa öneriyor !
 

 

Diyetsen Dr. Canan Karatay Öneriyor
Nasa'da Astronotların Uzayda Aç Kalmaması İçin Kullandığı Tok Tutucu Özelliğe Sahip Olan Kinoa Besini Bundan 2000 Yıl Öncesine Kadar Dayanmaktadır. Özel Formüle Edilmiş Kinoa İçeceği Obezite Mücadele Vakfı Tarafından Nihayet Ülkemizde'dir !
Zayıflamak İsteyenlere Önerim Obezite İle Mücadele Vakfının Önerdiği Kinoa Doğal İçecektir. Bu İçecek Sayesinde Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verebilirsiniz.
İçeriğinde zengin oranda protein bulundan kinoa, zayıflamak isteyenler için muhteşem bir besindir. Kaslarınızı Güçlendirerek Yağ Yakmanızı Sağlar. Uzun Süre Tok Tuttuğu için daha az yiyerek, aldığınız kalori miktarını düşürerek kilo verdirir.

 

 

Kaynak:blogtmp.com/ki/plp2-gk/?cm=555&ch=1148#link