ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Günlük Burçlar
   Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 34

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, Yandex Bot, oBot, crawl Bot, oBot, spider Bot, oBot, oBot

Toplam ( 48 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
 
 
  Astra'ya beş yıldız 
  Kategori: OTOMOBİL DÜNYASI

 

Astra'ya beş yıldız

Avrupa'nın yeni araç güvenliği değerlendirme organizasyonu olan Euro NCAP yeni Opel Astra'ya güvenlik açısından beş yıldız verdi.
 

Testlerde elde edilen başarı , bu yıl yürürlüğe giren daha zorlu düzenlemeler altında gerçekleştiğinden ayrı bir önem taşıyor. Euro NCAP bugüne kadarki en yüksek puanı Astra’nın boyun incinmelerine karşı yüksek koruma sağlayan aktif baş koruma sistemine vermişti. Boyun incinmeleri arkadan çarpışmalarda en çok karşılaşılan yolcu yaralanması tipi olduğundan, bu koruma sistemi özellikle önem arz etmekte. Opel’in piyasa lideri koltuk sistemlerinin bir parçası olan aktif baş koruma sistemi, başlı başına olağanüstü bir teknik yeniliktir. Olası bir arkadan çarpışma sonrasında bir servis müdahalesi gerektirmeden tümüyle eski durumuna getirilebilir özelliktedir.


Euro NCAP artık maksimum güvenliği ifade eden bir beş yıldız derecelendirmesianlamına gelmektedir . Yıldızların sayısı aracın dört alanda sunduğu koruma performansını belirtir: yetişkin koruması, çocuk koruması, yaya koruması ve güvenlik yardımı. Toplam koruma performansı dört alan için verilen puanlar eksıksiz olarak toplanmak suretiyle hesaplanır.

Astra bu değerlendirmede bir önden çarpışma durumunda ön koltuktaki yolcunun korunması bakımından çok yüksek bir puan almıştır. NCAP ayrıca, kayma durumunu tespit edip azaltarak araç dengesini artıran ve bilgisayar kumandalı bir teknoloji olan Elektronik Denge Denetimiplus sisteminin Norveç ve İsviçre dahil olmak üzere Euro NCAP derecelendirmesini kullanan 27 ülkedeki otomobillerde standart donanım olarak bulunması nedeniyle de ekstra puan vermiştir.

Adam Opel GmbH müdürü Hans Demant Opel’in güvenlik performansı hakkındaki düşüncelerini “Opel dünyanın en güvenli araçlarını tasarlar ve üretir. Bu bir yorum değil, bağımsız güvenlik organizasyonları tarafından onaylanan bir gerçektir" cümlesiyle özetlemektedir.

Astra’nın gövde yapısı ve yolcu güvenlik sistemleri sadece Avrupa’daki değil tüm dünyadaki mevcut ve öngörülen kaza güvenliği standartlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış olup, gerçek hayat koşullarında en iyi korumayı sağlamaktadır.

Astra’da bulunan çok sayıdaki güvenlik özellikleri arasında yaralanmaların önlenmesi noktasında en büyük paya sahip olan donanım, çarpışma sırasında yolcunun kalçalarının hareket etmesini önleyerek pahalı ve ağır diz hava yastıklarının kullanımına gerek bırakmayan ve yolcu için daha fazla alan sağlayan gelişmiş yeni emniyet kemeri ön gergileridir.

Altı hava yastığı, akıllı emniyet kemeri hatırlatma sistemi ve çocuk koltuklarının ön tarafa emniyetli bir şekilde yerleştirilebilmesini sağlayan yolcu hava yastığı iptal mekanizması, Astra’nın diğer pasif güvenlik donanımlarındandır. Çeşitli yardımcı işlevleri bulunan ABS, çekiş kontrolü, yeni nesil ESPPlus, uyarlanabilir fren lambaları, Uyarlanabilir Ön Farlar (AFL+) ve Opel Eye kamera sistemi de aracın diğer güvenlik donanımları arasındadır.

Son derece rijit kabini sayesinde, çarpışmaya karşı olağanüstü güvenli koruma performansı sunar

Astra’nın pasif güvenlik donanımı, özellikle yüksek dayanımlı çelik malzemeden üretilmiş olan ve Opel mühendisleri tarafından olası bir kaza durumunda düşük deformasyon ve geniş yolcu alanı sağlayacak şekilde tasarlanan rijit yolcu kabinleri ile başlar. Kabinin ön ve arka tarafı güvenli ve kontrollü bir şekilde deforme olan ve koruma sağlayan çökme bölgeleri ile çevrelenmiştir.

Ön uç bölümü, alt şasiyi kapsayan ve yüksek hızda bir önden çarpışma durumunda dahi çarpışma enerjisini dağıtarak darbeye karşı koyan üç-yük yollu tasarıma sahiptir. Sağlam bir çökme bölgesi planlamak için oldukça düşük bir hareket alanı bırakan yandan çarpışma durumundaki gerekli koruma, yükün dağıtılması için sert bir yan gövde yapısı üretilerek sağlanmıştır. Kapılar, en yüksek sınıf çelikten üretilen B sütununa çapraz olarak bağlanan ultra yüksek dayanımlı çelik takviyeli kirişlerden üretilmiştir ve yan eşikler ile zemin ve tavan traversleri yükü birlikte dağıtacak şekilde görev alır.

Mühendisler ayrıca, kaputun altındaki tüm sert noktalar için kısmen yeterli boşluk kalmasını sağlayan bir yapı ortaya koymak ve hem sağlam hem de yolcuların baş darbelerine karşı koruma sağlayan bir kaput tasarlamak suretiyle yaya korumasını sürekli geliştirmek için çalışmışlardır. Tüm araç kalınlığının neredeyse yarısına kadar alt bacak yaralanması koruması sağlayan enerji emici köpük malzeme içeren tamponu sayesinde Astra, bir alt kategoride maksimum NCAP puanı elde etmiştir.

Çocuk koruması
Astra NCAP’ın uyguladığı, 3 yaşındaki kuklanın önden ve yandan darbelerden korunması testinde maksimum puanı elde etmiştir. Bu başarı kısmen, özel geliştirilmiş ön ve yan darbe koruma özellikli Opel Çocuk Koltukları sayesinde elde edilmiştir. ISOFIX kilidinin yanı sıra, koltuğun arka koltuğun arkasına emniyetli bir şekilde takılmasını sağlayan üst bağlantı kiti Opel Çocuk Koltuklarında standart olarak bulunmaktadır. ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme mekanizması dış arka koltuklarda bulunur. Çocuk koltuklarının o konumda da güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için ön yolcu hava yastığı iptal edilebilmektedir.


Uyumlu Güvenlik Stratejisi
Opel mühendisleri uyumlu bir güvenlik stratejisi sağlanması adına, aktif ve pasif güvenlik sistemlerini birlikte işlev görebilecek bir hale getirmiştir. Bu son teknoloji özelliklerin birçoğu kompakt sınıfın öncüsüdür ve mümkün olan en iyi güvenlik performansını sunar.

Sürücüye yardımcı özellikler:
Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Far (AFL+) viraj lambası sistemi aracın far hüzmesini geçerli yol ve hava koşullarına göre ayarlar. AFL+, viraj esnasında, gece vakti bir köy yolunda seyrederken veya benzeri durumlarda sürücünün yolu daha iyi görebilmesini sağlayan dokuz işleve sahiptir.


Opel Eye – bir şeritten ayrılma uyarısı ve trafik işareti tanıma sistemidir

Otomatik Far Kumandası
Astra’ya mükemmel yol tutuşu ve kontrol özelliği sağlayıp kazaların önlenmesine yardımcı olan aktif güvenlik sistemleri:

Elektronik Denge Denetimiplus , üç tekerleğe kadar dengeye müdahale eder.

FlexRide, Opel’in Uyarlanabilir Denge Teknolojili mekatronik şasi sistemi araç özelliklerinin geçerli sürüş koşullarına göre otomatik olarak ayarlanmasına yardımcı olur

Fren Yardımı
Çekiş Kontrol Sistemi – motor ve fren müdahaleli

Rijit yolcu bölmesi ve altı hava yastığı dışındaki diğer pasif güvenlik özellikleri:

Aktif baş koruma sistemi - boyun incinmelerinin önlenmesi amaçlı

Çift emniyet kemeri ön gergileri,
Kemer yükü sınırlayıcı, emniyet kemerlerini göğüsteki sınır basıncına kadar serbest bırakır

Pedal bırakma sistemi, sürücünün bacak yaralanmaları riskini azaltır

Suda batmayan rampalar, tüm koltuklarda yolcuların emniyet kemerleri altından kaymasını engeller

Enerji emici direksiyon kolonu

Uyarı ve emniyet sistemleri:

Uyarlanabilir fren lambaları, 30 km/sa değerinin üzerindeki hızlarda Astra’nın arkasında seyreden araçları ani frenlemelere veya Kilitlenme önleyici fren sistemi müdahalesine dair uyarır.

Otomatik yakıt pompası iptali işlevi olası bir kaza durumunda yakıt sızıntısını engeller

Uyarı göstergesi çarpışma öncesinde otomatik olarak etkinleşir
Otomatik iç mekan aydınlatması etkinleştirme işlevi yolcular veya kurtarmaya gelenler için hızlı bir şekilde aydınlatma sağlar

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
 
Anahtar Kelimeler guumlvenlik, koruma, sistemi, sağlayan, yolcu, iccedilin, şekilde, oumln, yuumlksek, ccedilarpışma, emniyet, olarak, Astrarsquonın, koruması, araccedil, karşı, guumlvenliği, pasif, yastığı, yardımcı

Begendim (+) +4 Begenmedim (-)
| | Yazan : ARG | Tarih : 26 Kasım 2009 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 2669 )
Audi A7 üretimde <<<< Önceki Konu <
> Sonraki Konu >>>> LCD mi plazma mı
Yorum Yok
  Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
Bilgi
  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
YÖNETiM PANELi
   
İsim
Şifre

 
Yeni Yıla Kalan Zaman!

Güncel Online
   


Gazete Sayfaları
   

   
«    Ocak 2022    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Döviz Kurları
   

Altın Fiyatları
   
Yeni Konular
   
» Xiaomi Mi 10 Pro
» Corona Virüsü Nedir?
» Güneşimi Kaybettim
» Mevlana'dan
» Black Panther
» Elektrik faturaları azalacak
» Kuzalan Tabiat Parkı
» Burun estetiği
» Japonya'da robotlar
» Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
Rastgele Konular
   

» FormatFactory 3.1.2 Portable
» IObit Uninstaller 4.0.4.25 Portab ...
» Freemake Video Converter 3.1.0.2 ...
» Ruh İkizi
» Papağan
» WinZip Registry Optimizer 2.0.72. ...
» SENİ ANLATMAMI İSTESELE ...
» ŞEKİLLİ ŞİİRLER
» Uninstall Tool 3.3.0 Build 5305 P ...
» Diskeeper 2011 Pro Premier 15.0.9 ...


Yazan: fredy4518

En Çok Okunan Konular
   
İstatistikler
   

ARG
Konular: 2769
Yorumlar: 746
fredy4518
Konular: 2668
Yorumlar: 0
selen
Konular: 2410
Yorumlar: 239
trip
Konular: 1980
Yorumlar: 160
akgs
Konular: 681
Yorumlar: 237
boncukvet
Konular: 349
Yorumlar: 236

Makale İstatistikleri
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bugün: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Makale: 13037
 »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

Üye İstatistikleri
 »   Bugün: 0
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Üye: 24841
 »   Yasaklı Üye: 1

Yeni Üyemiz
 »  zonawm

Arşiv
   

A

R

Ş

İ

V

Mart 2020 (2)
Temmuz 2018 (2)
Şubat 2018 (6)
Ocak 2018 (1)
Eylül 2017 (4)
Ağustos 2017 (2)
Anket
   

Mükemmel
Çok İyi
Normal
Beğenmedim
Fikrim yok


 
 
,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
Clicky Web Analytics