ARGUNEY > GüNüN iÇiNDEN > Gençlik ve Spor Bayramı

Gençlik ve Spor Bayramı


19 May 2013. Düzenleme: ARG
Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

 

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs 1919'da Atatürk Samsun'a ayak basmıştır ve bu günü gençlik ve spor bayramı olarak duyurmuştur. 19 mayıs gençlik ve spor bayramı Türkiye'nin ulusal bayramıdır. Her yıl 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramı yurdun her yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Bu kutsal büyük Türk bayramı, Ulu önder Mustafa Kemal Paşanın Milletimize armağan etmiş olduğu önemli bayramlardan biridir, her yıl Türkiye’de Türk dünyasında mutlulukla, sevinçle kutlanmaktadır.Bu bayram 1919 tarihinde büyük liderimiz Mustafa Kemal Paşanın Samsun’a gelişiyle başlayıp, Kurtuluş Savaşımızla çetin zorlu günleri aşarak, Türk milletimize mutluluk, sevinç getirerek, Türk milletinin özgürlük ışığı, Büyük Türk Güçlü bir millet olduğunu Türk tarihine tekrar kanla yazdırmıştır.
19 Mayıs Türk milletin kurtuluş bayramı sayılarak, bu tarih aynı zamanda, yeni kuşakların Atatürkçü gençlerin başlangıcıdır, artık bu ülkeyi onlar yaşatacaklar, onlar kuruyacaklar Ulu Önder ATATÜRK’ÜN yolunda, izinde yürümekle, tüm umutlarımız bu kutsal 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramında gerçekleşecektir, şimdiden onu birlikte kutlamayız, NE MUTLU Türk’üm demeliyiz.

Gençlik ve Spor Bayramı

 

 

Gençlik ve Spor Bayramı