ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 40

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 74 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
 
 
  Erdoğan'a Arena'da şok protesto 
  Kategori: GüNüN iÇiNDEN

 

ISLIK SESİ YÜKSELDİ
Daha sonra TOKİ'nin kısa tanıtım filmi stadın dört bir yanına yerleştirilen ekranlarda gösterildi. Açılış konuşmasını Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat yaptı. Polat, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Stadın yapımını gerçekleştiren TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da konuşma yapmak için kürsüye çıkınca taraftarlar hem ıslık hem de Galatasaray lehine tezahürat yaparak, Bayraktar'ın konuşmasını bastırdı.


 BAKANLARDAN TEPKİ
En azından karşılaşmanın ilk yarısını izlemesi beklenilen Erdoğan, bunun üzerine saat 20.00'da stattan ayrıldı. Erdoğan'ın seyircilerin tepkisi üzerine erken ayrıldığı belirtilirken bakanlar Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat'a tepkilerini dile getirdi. Özellikle Bakan Egemen Bağış'ın oldukça sinirli olduğu görüldü. Spordan sorumlu devlet bakanı Faruk Özak "Bu saygısızlığı yapanlarla aynı ortamda bile oturmak doğru değil" diyerek yorumda bulurken Tarım ve Köyişleri bakanı Mehdi Eker ise, "Yapılanlar çok ayıp çok saygısızca" dedi. Erdoğan, stattan ayrılarak Kısıklı'daki evine geçti
Öte yandan açılışa katılacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, açılışa 2 saat kala programındaki değişiklik nedeniyle açılışa katılmadı

TFF BAŞKANI ÖZGENER: "BAŞBAKANA YAPILANLAR KABUL EDİLEMEZ"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mahmut Özgener, "Başbakan'a yapılanlar kabul edilemez. Bu stadın yapılmasında tabii ki Galatasaray camiasının payı büyüktür ancak, en büyük pay Başbakan Erdoğan'ındır" dedi.
Özgener ayrıca, Bakan Egemen Bağış'ın tepkili sözlerini savunurken, "Bu yapılanlara karşı söylenen her söz doğrudur" diye konuştu.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BAŞKANI GÜMÜŞDAĞ: "BU YAŞANANLARI HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL ETMİYORUM"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, Türk Telekom Arena'nın açılışında yaşanan ıslıklı protestoyla ilgili olarak, "Bu yaşananları hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Bütün kulüp başkanları olarak stadı terk ediyoruz. Bu gerçekten çok üzücü bir durum" dedi.
Açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gümüşdağ, şunları söyledi:
"Başkanım çok özetledi. Aşağı inerken benim aklıma, rahmetli Özhan Canaydın Kulüpler Birliği Vakfı başkanıyken, bende başkan vekiliydim. Onunla birlikte sayısız kez bu stadın yapılması için TOKİ'ye ve Başbakanlığa gittik. O zamanlarda bu stadın yerinde sadece boş bir arazi vardı. Hayal ediyorduk. Ruhu şaad olsun Özcan Canaydın diyordu ki; "Göksel bu stat biterse, ki bitecek. Galatasaray camiası Başbakan'a hakkını ödeyemez" Ben diyorum ki Galatasaray camiası değil, tüm Türkiye tüm Türk futbolu sayın Başbakan'a hakkını gerçekten ödeyemez. Bu gerçekten Türk sporu adına, Türk futbolu adına hiç bir şekilde kabul edilebilecek birşey değil. Çünkü gerçekten sadece bu stad 200-250 milyon $ Dolar'lık bir yatırım. Bunun tam karşısında gene sayın Başbakan'ın talimatıyla Özhan abiyle gittiğimizde bu kararı almıştık. Metroda Seyrantepe durağı yalnızca bu stat için konuldu. Bu durağın maliyeti 127 milyon Euro. Ben Büyükşehir Belediyesi'nde olduğum için bu rakamı çok iyi biliyorum. 15 gün önce de Adnan Polat ile birlikte buraya bağlanan 3 tane tüneli açtık. Onun için hiç bir şekilde kabul etmiyorum. Bütün kulüp başkanları olarak stadı terk ediyoruz. Bu gerçekten çok üzücü bir durum"

 


TFF BAŞKANI ÖZGENER, BAŞBAKAN'IN ISLIKLANMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU!
"BİZ SİYASET DEĞİL SPOR İÇİN BURADAYIZ. BÖYLE BİR TEPKİYİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mahmut Özgener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, taraftarlar tarafından ıslıklanması sonucu stadı terk etmesiyle ilgili, "En çok emeği olan insanı burada kucaklayacağımıza bunlar yaşandı. Yaşananlar üzücü, daha fazlasını söylemek istemiyorum. En hafif deyimi ile üzücü. Sporun siyasete karıştırılmaması gerektiğini hepimiz kabul ediyoruz. Böyle bir tepkiyi anlamak mümkün değil" dedi.
Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgener, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
"Elde edilen bir eser var. Tabii ki bir çok insanın emeği var. Ama en çok emeği olan insanı burada kucaklayacağımıza bunlar yaşandı. Yaşananlar üzücü, daha fazlasını söylemek istemiyorum. En hafif deyimi ile üzücü. Sporun siyasete karıştırılmaması gerektiğini hepimiz kabul ediyoruz. Biz siyaset değil spor için buradayız. Dolayısıyla böyle bir tepkiyi anlamak mümkün değil. Bundan dolayı çok üzgünüm. Biz de kulüp başkanlarımızla birlikte sevinç yaşayacağımıza, mutlu olacağımıza, stattan ayrılmak zorunda kaldık. Hakikaten üzücü. Galatasaray Kulübümüzün Başkanı her söyleminde Başbakan'a teşekkür etti. Göksel bey aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu stadın ulaşımında büyük kolaylık sağlayıp stadın belkide bugün açılmasındaki en büyük etken olan metronun yetişmesi için inanılmaz derecede çapa sarfetti ve bunlar Başbakan'ın talimatı ile gerçekleşiyor. İnanılmaz derecede büyük maddi yatırımlarda bulundu. Hep futbola, ülkemize bir eser kazandırmak için. Teşekkür etmesini bilmemiz gerekir."
Bir basın mensubunun, "'Bu bir nankörlüktür' şeklinde açıklama yapıldı mı?" sorusu üzerine de Özgener, "Yapılanlar için her şey söylenebilir. Ne söylense haklıdır" yanıtını verdi.
Mahmut Özgener sözlerine şöyle tamamladı:
"Birşey daha söyleyeyim. Biz futbolla ilgili konuştuğumuz her alanda seyircinin azlığından şikayet ediyoruz. Futbolun bir eğlence sektörü olması henüz gerçekleşmediğinin, tribünlerdeki şiddetten, çocuk ve bayan seyircinin azlığından şikayet ediyoruz. Bunların giderilmesinin en önemli unsurlarından biri statların fizik koşulunun iyileştirilmesi olduğunu söylüyoruz. Bu ne demek? Futbolun yeni statlara ihtiyacı var. Futbolumuzun kulüp bazında gelecekte iyi yerlere gelebilmesi için statlara ihtiyacı var. 2016'ya aday olmuşuz ve bir oyla kaybetmişiz. 2020'ye aday olacağız ve en önemli adaylardan biriyiz. Bu stat projelerini sayın Başbakanımızın önüne götürdüğümüzde hiç birşey sormadan ne yapabileceğini söyleyerek cevaplarken, futbolun geleceği adına bu statların yapılması gerekir. Futbol artık öyle bir endüstri ki, her şehir için ayrı bir değeri olan bir endüstri haline geldi. Bu kadar destek verirken, bu kadar emek harcarken, bu kadar futbol ve sporun yanında olurken, bugün burada çok büyük bir coşkuyla teşekkürü hak ediyorduk. O konuda da inanılmayacak derecede üzgünüm."

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
 
Anahtar Kelimeler için, çok, Başkanı, Galatasaray, üzücü, değil, kabul, stadın, ediyoruz, Özgener, büyük, gerçekten, olarak, Erdoğan, emeği, kulüp, Başbakan'a, Büyükşehir, Türk, ilgili

Begendim (+) +5 Begenmedim (-)
| | Yazan : boncukvet | Tarih : 16 Ocak 2011 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 2093 )
LameXP 4.00.228 Portable <<<< Önceki Konu <
> Sonraki Konu >>>> Anasayfa
Yorum Yok
  Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
Bilgi
  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
YÖNETiM PANELi
   
İsim
Şifre

 
Yeni Yıla Kalan Zaman!

Güncel Online
   


Gazete Sayfaları
   

   
«    Ekim 2021    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Döviz Kurları
   

Altın Fiyatları
   
Yeni Konular
   
» Xiaomi Mi 10 Pro
» Corona Virüsü Nedir?
» Güneşimi Kaybettim
» Mevlana'dan
» Black Panther
» Elektrik faturaları azalacak
» Kuzalan Tabiat Parkı
» Burun estetiği
» Japonya'da robotlar
» Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
Rastgele Konular
   

» SMPlayer 0.8.2 Final Portable
» YurduM iNsaNı :D (Hepsi Gerçek)
» Kadınların karşı koyamacağı tekli ...
» SopCast 3.5.0 Portable
» VueScan Pro 9.2.03 Portable
» Blumentals WeBuilder 12.3 Portabl ...
» JPEGView 1.0.27 Portable
» DÜNYA'NIN HARİKALARI
» Barış Akarsu Anısına
» YALANDI BENSİZLİĞİN....


Yazan: trip

En Çok Okunan Konular
   
İstatistikler
   

ARG
Konular: 2769
Yorumlar: 746
fredy4518
Konular: 2668
Yorumlar: 0
selen
Konular: 2410
Yorumlar: 239
trip
Konular: 1980
Yorumlar: 160
akgs
Konular: 681
Yorumlar: 237
boncukvet
Konular: 349
Yorumlar: 236

Makale İstatistikleri
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bugün: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Makale: 13037
 »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

Üye İstatistikleri
 »   Bugün: 0
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Üye: 24841
 »   Yasaklı Üye: 1

Yeni Üyemiz
 »  zonawm

Arşiv
   

A

R

Ş

İ

V

Mart 2020 (2)
Temmuz 2018 (2)
Şubat 2018 (6)
Ocak 2018 (1)
Eylül 2017 (4)
Ağustos 2017 (2)
Anket
   

Mükemmel
Çok İyi
Normal
Beğenmedim
Fikrim yok


 
 
,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
Clicky Web Analytics