ARGUNEY > GENEL KONULAR > YILBAŞINDA NE ALMALI?

YILBAŞINDA NE ALMALI?


26 Aralık 2008. Düzenleme: caner
KOÇ
Koç’un zevklerinin de abartılı olduğunu bilmenizde yarar var. Ona asla sıradan bir hediye almaya kalkmayın.

walkman, teyp, kahve makinesi gibi günlük hayatlarını kolaylaştıracak elektronik cihazlar da başta gelir. Eğer spor yapıyorsa şık bir eşofman da uygun olabilir.

BOĞA
Huzuru ve sakinliği seven, rahatına ve evine düşkün Boğalar’a dekoratif ev eşyaları hediye edilebilir.Ayrıca damak zevki gelişkin olduğundan hoş bir akşam yemeği onu çok mutlu edecektir. Ya da en kalitelisinden kocamanbir kutu çikolata da Boğa insanını keyiflendirecek bir hediye olabilir

İKİZLER
Klasık şeylerden pek hoşlanmadığı için daha modern çizgideki aksesuarlar, popüler kitaplar, sade ama şık takılar onu mutlu edebilir. Ayrıca çok değişik tasarlanmış kalemler ve ajandalar da onun ilgisin çeker.

YENGEÇ
Evine düşkün, duygusal mizaçlı Yengeçler’e yine eviyle ilgilişık bir hediye alabilirsiniz. Gümüş bir şamdan, sevimli biblolar, bir diz battaniyesi, romantik DVD’ler ve klasık müzik albümleri, kokulu mumlar ve bir buket gül onun için idealdir.

ASLAN
Bir Aslan’a hediye alırken ne olursa olsun kaliteli olmasına ve çok gösterişli bir ambalajla sunmaya özen gösterin. Markalı giysiler, ayakkabı ve çantalar, değerli takılar, pahalı parfümler, özel üretim kol saatleri, kristal kadehler, puro ve viskiler…

BAŞAK
Onlar için seçilecek hediyeler kullanışlı, dayanıklı ve sade olmalıdır.Onlar için pahalı yün kazaklar, farklı kesimi olan gömlekler, kişisel gelişime yönelik kitaplar, çok amaçlı çantalar, cilt bakım ve temizlik ürünleri, hobileriyle ilgili eşyalar uygun birer hediye olabilir.

TERAZİ
sanat eserleri, tablolar, heykeller, antika eşyalar onlar için iyi birer hediye olabilir. Ayrıca pahalı takılar, şık örtüler, şamdanlar ve mumlar, porselen takımlar, kaliteli makyajmalzemeleri ve bakım kremleri de onlara uygundur.

AKREP
Kırmızı güllerden kocaman bir buket, kırmızı ve siyah renklerde seksi iç çamaşırları, ipek ya da kadifeden şık bir gece elbisesi, büyük boy mumlar, korku ve gerilim filmleri veya kitapları Akrepler’in ilgisini mutlaka çekecektir.

YAY
gezi ve spiritüel konularla ilgili kitaplar, eğlenceli oyunlar, şık birseyahat çantası, piknik çantası da onun için seçebileceğiniz hediyeler arasında. Yayların bir özelliği de hayvanlara olan düşkünlüğü olduğundan eğer bakabilecek durumu varsa minik bir kedi ya da köpek yavrusu, bir akvaryum da onu mutlu edecektir. Kazak, bluz, atkı, eldiven tarzında bir şey düşünüyorsanız lacivert vetonları onun sevdiği renklerdir.

OĞLAK
Çeşitli kırtasiye malzemeleri, şık bir fotoğraf albümü, klasık tarzda ve pastel tonlarda gömlekler, hırkalar, deri cüzdan, kemer, kravat, şık bir satranç takımı onlar için ideal hediye seçenekleridir. Renklerden kahverenginin tonlarını ve yeşili severler.

KOVA
son teknolojiye sahip fotoğraf makinesi ya da kamera, farklı dünya müzikleri yapan grupların CD’leri, sade ama farklı giysiler onları mutlu edecektir. Ayrıca farklı içkiler, aromalı kahveler, orijinal kül tablaları ve purolar da onların zevklerine hitap eden hediye seçenekleri arasında. Eğer bir giysi almak istiyorsanız, renk olarak mavi, siyah, beyaz, gri seçebilirsiniz.

BALIK
Sanat kitapları, çeşitli biblolar, ipekli iç çamaşırları, gecelikler, tütsüler, kokulu mumlar, sevimli oyuncaklar onları mutlu edebilir. Sanatçı ruhlu balıklar için bir yağlı veya pastel boya seti ve bir resim dosyası da hoş bir seçenek olabilir.