ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 27

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 62 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
 
 
  Boşanmış Kadınlar 
  Kategori: GENEL KONULAR

 

"Boşanma konusunda bir gazi olarak kendimi hem bedbaht, hem de şanslı buluyorum. Bir zamanlar son derece korkutucu ve can yakıcı oldu. Diğer zamanlar beklenmedik mutluluklar ve zevkler getirdi. Baştan sona mücadelelerle doluydu."
Ellen Sue Stern, boşanan kadınlar için 'Sil Baştan' adlı bir kitap yazdı. Oğlak Yayınları'ndan çıkan kitapta, her günün sonunda bir 'Söz veriyorum' köşesi var.

Birinci ay
1. gün: Ölüm bizi ayırana kadar.
Böyle dedik, bütün yüreğimizle söyledik" diyor yazar ve devam ediyor: "Ama hayat değişiyor. Evliliğimizi sürdürmek için durup dinlenmeden çabalamamıza ve elimizden gelen her şeyi yapmamıza karşın yürümedi. Yeni bir hayata başlamanın zamanı artık. Kararımıza yüzde yüz güvendiğimiz zaman bile bizi rahatsız eden üzüntü, acı ve pişmanlığı kabul etmenin zamanı. Beklentimizi de kabul etmeliyiz. Söz veriyorum: Üzüntümü de beklentilerimi de inkâr etmeyeceğim.

Boşanmış olsun olmasın herkesin en derin anlamda yalnız olduğunu söyleyen yazar, bunun en çok başarı ve başarısızlık anlarında, kuşku ve karar anlarında ortaya çıktığını vurguluyor: "Evlilik bir güvenlik yanılsaması."

3. gün: Dışarıdaki karanlıktan korkmuyorum. Benim hoşlanmadığım içimde barınan karanlık. Boşandıktan sonra, kapıdan içeriye girdiğim an, evdeki bütün ışıkları yakma alışkanlığı edindim. Sonra televizyonu açardım. Radyoyu da... Ama giderek kolaylaşır. Televizyon tutku haline gelmeden, sayısız telefon konuşmaları yapmadan ya da her kanepenin ardına bakmadan da evde tek başına olmaya yavaş yavaş alışırız. Söz veriyorum: Evimde kendimi güvencede hissetmem için gereken her şeyi yapacağım.

5. gün: Uzun süre yatağın sol tarafında uyudum, sağ taraf boş bir çayırlık gibiydi. Bizler alışkanlıkları olan yaratıklarız; mutfaktaki 'kendi' yerimizde oturmaya, pizzanın 'kendimize ait' kısmını yemeye, yatağın kendi tarafımızdaki bölümünde yatmaya alışırız. Değiştirmek acı????:

Boşanmış Kadınlar

verir. Ama artık iskemleleri istediğimiz gibi seçip, yatağa sereserpe yayılabiliriz. Söz veriyorum: Ne zaman kendimi hazır hissedersem o zaman harekete geçeceğim.

7. gün: Çoğumuz eski kocamızla ilgili çok karmaşık duygularla savaşırız. Onun hakkında iyi şeyler düşünmek isteriz, ama en kötü anlarımızda da ölmesini isteriz. Onun için en iyiyi dileriz, ama onun yalnız, kırık ve çok mutsuz olduğunu hayal ettiğimiz zamanlar vardır; kaldı ki biz acı çekiyoruz, neden o da çekmesin? Bununla birlikte öfke bizi yiyip bitirdikçe bağlılığımızı sürdürürüz. Söz veriyorum: Onu tamamen bırakacağım.

9. gün: Erkeksiz bir kadın her karşılaştığı erkeğin 'o erkek' olduğunu düşünmeden edemez. Bu erkek meselesi aniden ortaya çıkar. Birden kızımızın boşanmış fen öğretmenini fark eder; kendimizi markette yabancılarla flört ederken buluruz. Bu demek değil ki, erkeklerle çıkmaya, yeniden evlenmeye hazırız. Bu yalnızca, tekrar âşık olabileceğimiz birisiyle karşılaşabilmek için kapıları açık bırakıyoruz demektir. Biliyorum: Bakmanın zararı yok.

17. gün: Janis Joplin şöyle diyor: Zor ve uzun bir süreç olacak ama başaracağız. Ne kadar olumlu ve iyimser olursak olalım, hâlâ bazı günler yaşanıyor. Dondurucuyu açıp tek kişilik tavuğu çıkardığımız bir gün gözyaşlarına boğuluruz. Bazı günler en küçük eleştiri bile patlamamıza neden olur. Söz veriyorum: Yarını daha iyi bir gün yapacağım.

25. gün: Bana hayatındaki en kötü hatayı yaptığını söyledi, geri dönmemi istedi. Boşanma ilamını imzaladınız, eşyaları ikiye böldünüz, sonra o aradı ve dönmenizi istedi.
1- Gerçekten samimidir. Kararınızı bir profesyonele danışarak verin.
2- Yalnızdır. Bunu anlarsınız. Bir arkadaşını aramasını önerin.
3- Pişmanlık duyuyordur. Onu konuşmaya teşvik edin. İhtiyacınız olan özürü dileyecektir. Söz veriyorum: Ağırdan alacağım.

27. gün: Boşanmak cinsel perhiz demek değildir. Dokunmak ve dokunulmanın çeşitli yolları var. Kucaklaşmak, masaj, banyo gibi... Söz veriyorum: Cinsel istek ve rahatlık için kendi ihtiyaçlarıma saygı göstereceğim.


İkinci ay
7. gün: 'Asla neden ben, diye sormam. Çünkü o zaman hayatımdaki bütün harika olaylar için de neden ben, diye sormam gerekir.' En büyük tenis ustalarından
Arthur Ashe'in AIDS'ten ölmeden önce söylediği sözler bunlar. Şanssızlıklarımızı sorgulayacak olursak, bütün harika şeyleri de aynı derecede sorgulamamız gerekir. Biliyorum: Çünkü...

11 gün: Çocuklarımızla eski kocamız arasında yarattığımız duruma dikkatli ve bilinçli yaklaşmak gerekir. Çocuklarımızı piyona çeviririz. Onları eski eşimizi cezalandırmak, haklı olduğumuzu kanıtlamak için kullanırız. Ya da barış aracılarına döndürürüz. Profesyonel yardım alın. Söz veriyorum: Çocuklarımı kullanmayacağım.

25. gün: Zsa Zsa Gabor şöyle diyor: Pırlantalarımı geri verecek kadar nefret ettiğim bir erkek olmadı hiç. Alyanslarımızı ne yapacağız? Atacak mıyız? Kızımıza vermek üzere kasaya mı koyacağız. Alyans sizindir. Bir armağandı ve yaşamınızın önemli bir aşamasının anısı. Bir zamanlar simgelediği bağlılığa yakışır biçimde davranın. Söz veriyorum: Alyansımı saklayacağım.????:

Boşanmış KadınlarÜçüncü ay
14. gün: Kendinizi küçümsemeyin. Özgüvenimiz sarsılmışsa (boşanmanın geçici bir etkisi) kendimizi küçümseriz: Zaman ve enerjimizi boş yere harcayarak, yatırımımıza layık olmayan arkadaşlıklar edinerek... Söz veriyorum: Değerimi küçümsemeyeceğim.

15. gün: Boşanmanın bazı açılardan ölümden daha yıkıcı olduğu söylenir. Sinemada yeni karısıyla ona rastladığımızda içimizden öfke yükselir. Bazen ölmüş olsa daha kolay olurdu diye düşünürüz. Ama ölmemiştir. Herhalde ölmesini istemeyiz, özellikle de çocuklarımızın babasıysa. Söz veriyorum: Elveda demeyi öğreneceğim.


Dördüncü ay
2. gün: En dostane boşanmalarda bile ortak velayet karmaşık olabilir. Pratik açıdan zordur. Tenis dersi zamanında raket babanın evinde kalmıştır. Çocuklarımızı temiz giysilerle göndeririz, ama onlar kirli iç çamaşırlar bir torbaya tıkılmış olarak geri gelebilir. Duygusal olarak da yorucudur bu. Onları babasına bıraktığımızda 'Anne ben bu gece seninle olmak istiyorum' dedikleri zaman, tek çatı altındayken yaşamın ne kadar kolay olacağını düşünürüz. Söz veriyorum: Çocuklarımın iyi uyum sağlama yeteneğine sahip olduğunu unutmayacağım.


Altıncı ay
15. gün: Kendinize boşanma sonrası hediye alacaksanız çarşaf alın. Üstünde beyaz koyunlar bulunan mavi çarşaflar. Yeni oldukları sürece nasıl oldukları önemli değil. Söz veriyorum: Yeni çarşafları lüks olarak değil, temel gereksinim olarak kullanacağım.

28. gün: Boşanmak bir bacağınızın kesilmesine benzer. Yürümeye devam edersiniz ama artık eskisi gibi olmaz. Zamanla kayıp gölge haline gelir ve daha az acı duyarız. Söz veriyorum: Kaybettiklerimin acısını bir gün dindirebileceğim.


Sekizinci ay
7. gün: Seçtiğiniz anda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeni bir ilişkiyiı seçebiliriz. Ters giden her şey için onu suçlamaya devam edebiliriz. Ya da kendi rolümüze bakmayı seçebiliriz. Söz veriyorum: Seçim hakkımı olumlu yönde kullanacağım.


11'inci ay
8. gün: Kimse kendisininki dışındaki evliliklerin dokusunu ve biçimini bilemez. Başkalarının evliliğimiz üzerine analizini dinlemek sıkıntı verir. 'Çok iyi anlaşıyordunuz' gibi... Şu yanıtı verin: Teşekkürler ama evliliğimizin nasıl olduğunu anlamanız mümkün değil. Söz veriyorum: Cevap vermek zorunda değilim.


12'nci ay
29. gün: Sevdikten sonra kaybetmek hiç sevmemekten daha iyidir. Evliliğimiz olmasaydı, bugün böyle olmayacaktık. Söz veriyorum: Evlenip boşanmanın deneyimiyle hayatımın daha da zenginleştiğini düşüneceğim.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
 
Anahtar Kelimeler gün, veriyorum, Söz, için, olarak, olduğunu, zaman, değil, neden, zamanlar, bütün, diyor, devam, çok, sonra, kadar, artık, kendimi, kendi, şöyle

Begendim (+) +5 Begenmedim (-)
| | Yazan : mekansız | Tarih : 29 Kasım 2010 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 3378 )
Anasayfa <<<< Önceki Konu <
> Sonraki Konu >>>> Anasayfa
Yorum Yok
  Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
Bilgi
  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
YÖNETiM PANELi
   
İsim
Şifre

 
Yeni Yıla Kalan Zaman!

Güncel Online
   


Gazete Sayfaları
   

   
«    Kasım 2021    »
PtSaÇrPrCuCtPz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Döviz Kurları
   

Altın Fiyatları
   
Yeni Konular
   
» Xiaomi Mi 10 Pro
» Corona Virüsü Nedir?
» Güneşimi Kaybettim
» Mevlana'dan
» Black Panther
» Elektrik faturaları azalacak
» Kuzalan Tabiat Parkı
» Burun estetiği
» Japonya'da robotlar
» Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
Rastgele Konular
   

» Yeşilçam ödülleri 2009 adayları
» SpyHunter 4.19.13.4482 Portable
» Palemoon 15.4 Portable
» 360 Amigo System Speedup Pro 1.2. ...
» Fiat 500
» TARİHTE BUGÜN ''11 OCAK''
» Yatırımcısının yüzünü en çok altı ...
» Toolwiz Care 2.0.0.3200 Portable
» Eski kaşar yaşlanmayı geciktiriyo ...
» Auslogics Duplicate File Finder 3 ...


Yazan: müjde

En Çok Okunan Konular
   
İstatistikler
   

ARG
Konular: 2769
Yorumlar: 746
fredy4518
Konular: 2668
Yorumlar: 0
selen
Konular: 2410
Yorumlar: 239
trip
Konular: 1980
Yorumlar: 160
akgs
Konular: 681
Yorumlar: 237
boncukvet
Konular: 349
Yorumlar: 236

Makale İstatistikleri
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bugün: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Makale: 13037
 »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

Üye İstatistikleri
 »   Bugün: 0
 »   Son 1 Saat: 0
 »   Bu Ay: 0
 »   Toplam Üye: 24841
 »   Yasaklı Üye: 1

Yeni Üyemiz
 »  zonawm

Arşiv
   

A

R

Ş

İ

V

Mart 2020 (2)
Temmuz 2018 (2)
Şubat 2018 (6)
Ocak 2018 (1)
Eylül 2017 (4)
Ağustos 2017 (2)
Anket
   

Mükemmel
Çok İyi
Normal
Beğenmedim
Fikrim yok


 
 
,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
Clicky Web Analytics