ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Günlük Burçlar
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : SlaviklBex

Konuklar : 18

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, Yandex Bot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 43 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  YENGEÇ 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK


 

Yengeç Burcu Yorumu (22 Haziran-22 Temmuz)

 

AŞIRI DUYARLILIK VE DUYGUSALLIK: Kolay etkilenme, alınganlık, kırılganlık, çabuk heyecanlanma, düşünerek değil duygularıyla hareket etme, melankoli, hülyalı tavırla, sinirlilik, tepkisel davranma, ilhamları soğurma.

 

YOĞUN SEZGİ VE HAYAL GÜCÜ: Kuvvetli altıncı his, sezgilerinde yanılmama, sezgilerine güvenerek doğruyu bulma, hayal ve düş gücü, insanları sezgi gücüyle tanıma, olacakları önceden düşünme.

SERT GÖRÜNÜME KARŞI SEVECEN İÇ ALEM: İçe dönük yapı nedeniyle sert tavırlar, buna karşılık insancıllık, duygululuk, sevgi, şevkat,
birazda sululuk.

KARARSIZLIK: Duygusal yaklaşım nedeniyle çevre etkisinden kurtulamama, bu nedenle kararsız kalma.

EVİNE,AİLESİNE, ÖZELLİKLE ANNESİNE AŞIRI DÜŞKÜNLÜK: Ailesine söz söyletmeme, özellikle anneye aşırı bağlılık ve bağımlılık, evini yuva bilme ve orada bulunmaktan huzur duyma, onları koruma altına alma, bunu yaparken hırpalama, ailesine karşı aşırı cömert davranma.

YAŞADIĞI ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRME ARZUSU: Belediyecilik, güzelleştirme derneklerinde faaliyet.

SAHİPLENME İÇGÜDÜSÜ: Sevdiği şeyleri sahiplenme ve canı pahasına terk etmemekte direnme, sevdiklerini kıskanma, kötü gözlerden sakınma, tutumluluk.

YARDIMSEVERLİK: Yardım organizasyonlarına aktif görev alma, dostlarına ve yakın çevresine karşı cömertlik, zor durumda kalanlara kurtarıcı rolünde yardım.

GÜÇLÜ HAFIZA: Duyduklarını, öğrendiklerini, gördüklerini unutmama.

ÇEKİNGENLİK: Geri planda kalma, liderlik vasfı taşımasına rağmen ön plana çıkmaktan kaçınma, içe dönğk yapı, ancak gerektiğinde cesur davranma.

 

YENGECE DAİR DOĞARKEN

Yazın başladığı, meyvelerin olgunlaştığı, duyguların fokurdamaya başladığı, bol güneşli güneşli günler. Tarlada, mavi yeldirmesinin yenlerine alnını silerek yorgun argın çalışan veya gezinen köylü kadın. Meyvelerin ağırlığıyla dallar eğilir, başaklar olgunlaşmaya başlar. Yaz aşklarının en yoğun biçimde yaşandığı günlere gelinmiştir.İnsanlar sanki şıpsevdi haline gelir. Aşk adına daldan dala atlar. Ancak daldan dala atlarken de gerçekten aşık olduğunu sanır. İşte bu günlerde bir bebek doğar. Her bebek gibi tatlı ve şirin ama duygusal, söz dinlemez, anlaşılmaz ve küseğen.

 

BÜYÜRKEN

Okul hayatında zorlanan, öğrenmekten ziyade oynamayı düşünen, ruh hali günden güne farklılık gösteren, aşırı derecede hassas, içedönük, kendisini ifade etmekte zorluk çeken, biraz hırçın bir çocuk. Onlar, ”ya hep ya hiç” duygusallığıyla hareket ederler. Ya birden bire en yükseğe çıkmak, yada yerinden kıpırd mamak. Merdiveni basamaktan basamağa çıkmak onlara göre değildir. Onlar korumak ve korunmak, sevmek ve sevilmek için yaratılmıştır adeta. Ailesine aşırı düşkündürler.Ve doğuştan annedirler. Başkasının bebeğini seven, saatlerce zevk için bebeklerle oynayan bir kız veya kadın görürseniz anlayın ki yengeçtir. Erkeklerinde dahi annelik duygusu yoğundur, ancak bunu göstermeyi sevmezler. Aşırı duyarlı ve duygusal olduklarından anne babasının onlara daha sevgi dolu yaklaşması, ona güvende olduğunu hissettirmesi gerekir. Böyle davranılırsa hırçınlıkları en az seviyeye inecek, onlarda çevrelerine sevgiyle cevap verecektir. Kızdığında veya küstüğünde, ona sevgiyle yaklaşarak, kucaklayarak veya saçlarını okşayarak gönlünü alabilirsiniz. Aşırı yemeye başlamışsa anlayın kı duygusal kırgınlık yada tatminsizlik içindedir. Abur cubur şeyler yemesine engel olmanız gerekir, zira en hassas ve en çabuk hastalanan bölgesi midesidir. Alerji oluşturan yiyecek ve içeçeklerden uzak durması gerekir, zira cildi çok çabuk etkilenir, kızarıklıklar ve sivilcelerle başı dere girer.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Yengecin dünyaya geliş amacı, içimizdeki doğruları, güzellikleri, yönlendiricileri keşfetmek ve bunları dış dünya ile uyumlu hale getirmektir. O, kalbinin derinliklerindeki sevgiyi yüzeye çıkarır ve tüm benliğinde hisseder. Beyninin derinliklerindeki bilinci duyumsar. O, beş duyuyla sınırlandırmaz kendini. Bedeninin ve ruhunun bütün zerreleriyle hisseder. Ve iç dünyasıdnan edindiği sezgileriyle, duygularıyla ve bilinciyle, dış dünyanın uyumsuzluklarıyla baş etmeye çalışır. Ancak bu mücadele o kadar da kolay değildir. Aşırı duyarlı ve duygusal iç dünyanın, acımasız ve tümüyle maddi dış dünya ile karşılaşması Yengeci kırılgan hale getirir. Bu nedenlede hayvanlar dünyasının yengecinin sert bir kabuğa bürünmesi gibi Yengeç insanıda yüzüne maskeler takar, içsel dünyasının üzerine zırhlar giyinir. Yüzündeki sert ifade bir maskedir, beğendiği veya sevdiği birini el ve diliyle didiklemesi bir başka maskedir. Yüksek sesle ve hızlı konuşması, duygularını saklamaya yöneliktir. İnsanlara mesafeli durması, sıklıkla evine çekilmesi, incinmemek için geliştirdiği savunma mekanizmasıdır. Ancak Yengeç, güvenlik arayışı içinde tümüyle kabuğuna çekilirse durağan hale gelir, değişimleri algılayamayan, ilişkileden kaçınan, duvarda sabitlenmiş bir tuğla durumuna düşebilir. Yengeçteki annelik zırhı da bir başka tehlikedir. Erkek olsa bile, çocuklarına annelik yapmak anlaşılabilir ama sevgilisine veya arkadaşına anne gibi korumacı ve her işine karışıcı şekilde hareket etmek, sevdiklerinin ondan uzaklaşmasına neden olabilir.

 

SÜMSÜK

Hain astrolog ”sümsük” adlandırmış Yengeci. Günahı varsa onun boynuna. Sümsük, ansiklopedik anlamıyla”uyuşuk, pısırık , ”beceriksiz” demek. Evcil oldukları doğru, annelerinin dizi dibinde oturmak istedikleri doğru, biraz çocuksu oldukarı doğru.Ama bütün bu doğrular onları sümsük yapar mı? Tabii ki yapmaz. Ancak bir durumda uyuşuk bir konumda beceriksiz kabul edilebilirler. Yengeçler, yoğun şeklide edilgen olduğu için yöneticilik yönünden beceriksizdirler. Gökteki ay’ın eksilmeye başladığı andan itibaren de günden güne güçlerini, arzularını yitir ve yeni ayın doğumuna yakın uyuşuk ve pısırık hale gelirler. Sadece bedenleride değildir uyuşan, aşkları ve duygularıda uyuşur, hareketli ve duyarlı yengeç uyumaktan, pineklemekten başka birşey düşünemez hele gelir.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Yeni işe girmiş veya iş değişikliği yapmış bir Yengeç insanı uzun bir süre sessiz ve sedasız işiyle ilgilenecek, iş arkadaşlarıyla nasıl bir ilişki kuracağı konusunda tereddüt gösterecektir. Zira duygusallığının zayıflık olarak algılanmasından korkar. Bu süre içinde içe dönük yapısı diyaloglarını hırçın bir görünüme sokacaktır. Ancak birlikte çalıştığı insanları yakından tanıdıkça ilişkileri belirli bir düzeye girecektir. Samimi hava doğduktan sonraki günlerde, dışarıdan dinlediğinizde içeride kavga olduğunu veya eğlence düzenlendiğini sanabilirsiniz. Merak etmeyin, bizim Yengeç konuşuyor veya şakalarıyla ortalığı kırıp geçiriyordur. Özel hayatlarında olduğu gibi çalışma hayatlarında da Yengeçler, duygusallıklarını gizlemek için set görünmeye, bağırıp çağırarak konuşmaya, el ve dil şakarı yapmaya özen gösterirler.Bu nedenlede çağlayanlar gibi gürültücü ve suludurlar. Yengeçler ekip çalışmasına yatkındır. Kendilerine verilen görevi de en iyi biçimde yapmaya çalışırlar. Elleri bereketli fakat biraz cimridirler. Sevdiklerine yardım ederler ama öncelikle başlarının yardım etmesini beklerler. Başkası yardım edecekse onun cebinden niçin para çıksın ki? yada üzerine vazife olmayan bir işi n,çin yapsın ki?

 

 

2015 Yengeç burcu

Aile hayatınızın istikrar huzur bulduğu olumlu etkilerle dolu bir yıl karşılıyor sizleri. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Sizlere yansıması ise; Hayatınıza güzellik katmak için, yenilenmek için frene basmalı yeme alışkanlığınızdan sevmelerinize gereğinden fazla değer vermelerinizi değiştirmelisiniz. Bilge Satürn'ün size en önemli katkısı bu olacaktır. Son 2 yıldır Satürn sizleri romantizm ve aşk hayatınızda bir dizi sınavdan geçirdi şimdi ise yaptıklarınız ve size yapılanlardan aldığınız dersleri yaşama yansıtma süreci başlıyor. Tutku heyecan kalıcı beraberlikler yenilenme ve aşk hayatınızı yeniden yapılandırmaya başlıyor.

Yengeç 2015 Sağlık: Yılın ilk 6 ayı hava yolu ile bulaşan rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Özellikle kulaklarınızla ilgili işitme ağrı gibi konular söz konusu olabilir. Bunun dışında ciddi bir sağlık sorununuz olmaması için olumsuz enerjileri düşünceleri zihninizden uzaklaştırmayı başarmalısınız. Yılın 2'inci yarsında kiloya bağlı sağlık sorunları yaşanabilir. Sıkı bir diyetle kilolarınızı verirken sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyebilirsiniz.

Yengeç 2015 Aşk: Aşk hayatınızda istikrarlı ve şanslı bir yıl sizler için. Bekar yengeçler aşklarını evlilikle taçlandırabilir. Yeter ki küçük meseleleri büyük sorunlar haline getirmeyin ve kimsenin de ilişkiniz üzerinde söz sahibi olmasına izin vermeyin. Bu sorunları engelleyebilmek sizin elinizde kararlı olun yeter. Evli ve çocuk sahibi olmak isteyen Yengeç’ler de bu yıl evlat sevgisini yaşayabilir. Tedavi ile çocuk sahibi olma çabasında olanlar da bu özel duyguyu yaşayarak mutluluklarına mutluluk katabilirler.

Yengeç 2015 Kariyer: Siz yaratıcı olumlu enerjinizi toplayıp iş hayatınızda ki uzun süren sancılı sessiz sürecinden sonra sahip olduğunuz gücü iş hayatınıza yansıtacak ve yaptıklarınızı başarıya çevirebileceğiniz imkanlarla karşılaşacaksınız. Sakinlikle tüm zorlukları aşarak isteklerinizi yılın 5'inci ayından itibaren gerçekleştirebileceksiniz. Finansal konularda bilinçli işbirlikleri ve doğru kararlar kazancınızı da arttıracak. Yılın ilk yarısı birikim yapmalı. 2'inci yarısından itibaren mülk edinebilir mali gelirlerinizde ortak işlerle karlı yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Yengeç 2015 Eğitim: Bu yıl eğitim alanında ki tüm öğrenciler ve bu sektörde görev alan herkes için mükemmel etkiler söz konusu. Azmini zamanı doğru değerlendirmeniz amaçlarına hızla ulaşmanızı sağlayacak etkilere sahip.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • OĞLAK
 • YAY
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler Yengeç, olabilir, arasında, hayatında, Yükselen, önemli, ortaya, duygusal, büyük, içinde, olarak, fazla, ilişkilerinde, açıdan, Temmuz, getirebilir, konularda, ancak, güçlü, Mayıs

  Begendim (+) +295 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (1) | Gösterim : ( 10945 )
  ASLAN <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> İKİZLER
  Balım_sın
  Konuları : 0
  Yorumları : 62
  İsim: --
  Kayıt: 21.02.2008
  23 Şubat 2008 17:51:04 Tarihinde -1- Sayılı yorumda Üye Balım_sın Diyorki

  burcumda tam benı anlatıyo yaaa.. kahretsın ben buyum ıste  Kısa bilgim ve imzam :

                  
   

  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Ocak 2022    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » Malwarebytes Anti-Malware 1.51.0. ...
  » KÖSTEBEK
  » Bu ne sevgi kardeşim..
  » Puran Defrag 7.5 Portable
  » KADININ GÖZ YAŞI
  » Bulaşık Ovan Alüminyum Folyo
  » 360 Amigo System Speedup Pro 1.2. ...
  » Neden Daha Önce Karşılaşmadık?
  » Wallpaper Hayvan resimleri
  » WinUtilities Pro 11.0 Portable


  Yazan: trip

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics