ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Günlük Burçlar
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 26

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, Google Bot, oBot, oBot, oBot, oBot, Google Bot, oBot

Toplam ( 56 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  BALIK 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK

 

 

Balık Burcu Yorumu (19 Şubat-20 Mart) DÜNYAYA ALDIRMAMA: Bu yönde kışkırtılmamışsa para, mal, makam gibi dünyevi hırsları olmama; rekabetten kaçınma, ancak bütçesinin üzerinde harcama yapmak.

ALDANIŞLAR, ALDATIŞLAR: Aldanma, aldatma, kolay ikna olma veya etme, öğüt almama.

UYUM: Herkesle ve herşeyle kendiliğinden uyum, bulunduğu kabın şeklini alma, bağlanma, bağımlı hale gelme, herkesin herşeyi olma; ancak herkese uyumsuz gelme.

BUNALIMLI RUH HALİ: Melankoli, üzülecek birşeyler bulma, olaylardan kolay etkilenme.

GERÇEK HAYATTAN KOPUKLUK: Düş perdesi arkasına gizlenmiş sevgi, abartılı duygular, gerçekmiş gibi yaşanan hayaller, bilinçaltı eğilimlerinin etkisinde kalma, bilinçdışı, zengin fantazi, hayal ile gerçeğin birbirine karışması.

CANAYAKINLIK: Sıcak ve cana yakın davranışlar, nezaket, zerafet, kibarlık, sempati, çekicilik, ilgi odağı olma.

DERİNLİK, GİZEMLİ: Muamma, büyü, gizem, gerçekleşen rüyalar, mistisizm, manyetizma, sanata meyil, zor durumda beklenmedik yardımlar görme, gizli derinlikler, güçlü altıncı his.

AŞIRI MERHAMETLİLİK: Ağlamaya meyil, koruma ve korunma, herkesin yardımına koşma, acı çekenleri görmeye dayanamama, bu nedenle
kolay kullanılma, iyilikseverlik.

ÇİFT KİŞİLİK, ÇELİŞKİLİ YAPI: Dalgalı duygular, çatışan arzular, aşırılık, bağlanmalar ve ayrılıklar, arada bir fırtınalı davranışlar, değişkenlik, ya meyhane ya dergah.

ÇEKİNGENLİK, KARARSIZLIK: Karar verememe, hareketsizlik, korkaklığa varan çekingenlik, yöneticilik yapamama.

 

BALIĞA DAİR DOĞARKEN

Kışın sona yaklaştığı günler. Yağmurlar yağmakta ve karlar erimektedir. Ilıman iklimlerde erik, kaysı gibi ağaçlar çiçeklenmeye, çalılıklar arasında eflatun menekşeler boy göstermeye başlar. Bir yandan büyük fırtınalar devam etmekte, bir yandan da toprağa tohumlar ekilmektedir. Ara sıra güneş görünsede havalar soğuktur. O günlerde, ırmakların denize dökülmesi gibi, önceki on bir burçtan özellikler almış bir bebek doğar. O, biraz daha az yoğunlukta olsada , Koç burcu gibi afacan, Boğa gibi inatçı, İkizler gibi zeki, Yengeç gibi sulu, Aslan gibi gerektiğinde heybetli, Başak gibi hasatçı, Terazi gibi kararsız, Akrep gibi sezgili, Yay gib konuşkan, Oğlak burcu gibi dik kafalı, Kova gibi bağımsızdır.

 

BÜYÜRKEN

O bir balık. Kaygan, ele avuca sığmayan, bünyesi zayıf, çabuk hastalanan, gereksiz yere ağlayıp arada bir gülen, sonra suskunlaşıp kendi dünyasında hayalleriyle oynayan, sürekli değişik ruh hallerine bürünen bir bebek. O ölümden sonra ki sonsuzluktan doğmuştur ve bunun gösterişli gururuyla yaşar. Gösteri dünyasından bu aleme düşmüş gibidir. Çabuk öğrenir ve bunun hareketlerle anlatır. O kadar duygusaldır ki daha iki yaşını doldurmadan karşı cinse aşık olmaya başlar. Dört-beş yaşına geldikten sonra kimseye eziyeti yoktur. Annesi babası bazen varlığından şüphelenirler. Acaba bir yerlere mi gitti, diye. Ancak o oradadır ve kendi kendisine sessiz sakin bir şekilde oynar. Görünüşüne bakıp onun başarılı olacağına inanmasalar da o öğretmenleri tarafından sevilen, genellikle teşekkür ve takdirle sınıfını geçen bir öğrenci olur. Ve aşırı merhametlidir, yardım etmek isterken zarar verecek kadar.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Balığın dünyaya geliş amacı, duyularının ötesine geçerek, varlıkların ve olayların ardındaki gerçekliği algılamak, algıladığı gerçekliği hayalleriyle yoğurup sanata dönüştürmektir. Dış dünyadan kopmadan ve fakat dış dünyayı tüm gerçeklik bilmeden. O, parmaklarının ucunda yükselerek bale yaparken, yada fırçasıyla tuvalin üzerine renkleri dokundururken, gerçeklik adına çevresinde ne varsa bir sis perdesi ardına atar kendisini izleyen seyircilerden ve görünen dünyadan bağımsızlaşarak içindeki hayal dünyasından şekillendirir. O, asıl anlamıyla bu dünyanın değil, ölüm sonrası gerçekliğin, maddeye bulaşmamış saf bilincin insanıdır, öyle olmak zorundadır. Bunu sağlamak için sıklıkla yanlız kalmalı, gözlerini yummalı, kendisini dış dünyadan soyutlamalı ve kendi özünü dinlemelidir. Bunun ismi meditasyonda olabilir, tasavvuf yolunun rabıtası da. Acencak Balık, saf gerçekliği ve kendi gerçekliğini bulduktan sonra, hayal alemi olarakta görse, her yanlız kalışın ardından yaşanılan dünyaya dönmelidir; sevgiyle, şefkatle, hoşgörüyle, insanları anlayarak… Zira o, insanların içindeyken bile, sonsuzluk aleminden dünyayı seyredebilme yeteneğine sahiptir. Bunu beceremeye Balık, ruhsal durumuyla yaşanılan hayat arasındaki çelişkileri çözemeyecek, dış dünyadan korkacak, hayallerden oluşmuş iç dünyasına çekilecek, herşeyi oluruna bırakacaktır. Ve bir müddet sonra bunalıma düşecek, alkole, uyuşturucuya, gayesiz yemeye yada sekse sığınacaktır. İşte o zaman Balık, vücut anatomisindeki organın durumuna, yani ayağa düşecektir.

 

NE OLUR YARDIM ETME

Kozada küçük bir delik açılır. Bir ipek böceği, bedenini bu küçücük delikten çıkarmaya çalışır, saatlerce. Sonra ipek böceği yorulmuş bir halde durur. Bir adam, saatlerce süren bu olayı izler ve ipek böceğine yardım etmeye karar verir. Kozayı keserek deliği büyütür. İpek böceği kolayca dışarı çıkar ama kocaman bir bedeni, kuru ve buruşuk kanatları vardır. Adam, kanatların bedeni taşıyacak kadar büyüyeceği umuduyla izlemeye devam eder. İpek böceği benzeri yaratık bir müddet süründükten sonra ölüp gider. Adamın bu aceleci iyiliği, ölüme sebep olmuştur. Zira yaratıcı, ipekböceği oluşması için, kozadan zorlanarak çıkması kuralını koymuştur. Balık  burcu insanlarının böyle iyilikleri çoktur. Kimisi civciv kolay çıksın diye yumurtanın kabuklarını soyar; kimisi ağaçtan düşen yavru kuşa yardım edip yerden alır, birileri zarar vermesin diye kuytu bir yere saklar ve oyuğun önünede taşlarla örer. Ama artık anne kuşunda onu bulamayacağını ve yavrusunun ölüp gideceğini düşünemez. Kirlendi diye tavşan yavrusunu yıkayıp sonrada fön makinesiyle kurutmaya çalışan ve karnı şişip ölen yavruya ağlayan Balık çocuklarıda bulunur. Belki fıkrada ki adamda Balıktır. Hoca dolaşırken dere kenarında kedisini yıkayan adamı uyarır. ” Hemşerim, hava soğuktur yıkama, kedi ölür.”
Adam yıkamaya devam eder. Hoca geri dönerken adamı ölü kedinin başında ağlarken bulur. ”Ben sana demedim mi yıkama diye, bak ölmüş.” der Hoca. Adam cevap verir; ”Hocam, yıkarken değil, sıkarken öldü.”

 

ÇALIŞMA HAYATI

Balık insanları, yönetende ziyade yönetilen rolüne, yada ekip içinde çalışmaya uygundur. Bedenin ayak bölümünü temsil ettiklerinden liderlik ve önderlik yetenekleri yoktur. Onlar, gerçekleştirilecek projenin hayal ve duygu yönünü olgunlaştıracaklardır. Onları kurumun reklam ve tanıtım, yada halkla ilişkiler bölümünde çalıştırmak olumlu sonuçlar verecektir. Çift kişilik nedeniyle çok çalışkanda olabilirler, çok tembelde. Çok çalışmaları ve başarılı olmaları için işleini sevmeleri ve ruhsal derinliğe sahip olmaları gerekir. Güzelliklere hayran oldukları için, dünyayı dahada güzelleştirecek konularda hareketlidirler. Ve onları sürekli olarak motive etmek ve cesaretlendirmek gerekir. Cesaretlerini kazanırlarsa mutlaka başarılı olurlar. Sorunları çözmek, inisiyatif kullanmak, disiplin ve otorite sağlamak, birileriyle yarışmak onlara göre değildir. Ve aklınızın almayacağı kadar uyumaya gereksinim duyarlar.

 

Balık burçları 2015 Ailenizle ilişkilerinizin güçlendiği artısı ile eksisi ile hoşgörünün hakimiyetinin getirdiği güzellikleri deneyimleyeceğiniz bir yıl karşılıyor sizleri. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Satürn 2.5 yıl boyunca Yay burcunda ki seyrine başlarken iş ve eğitim hayatınızda uzun vadeli planlarınızı yapmanız için harekete geçiriyor sizleri. Sorumluluklarınızın bilincinde olmanız ve her zamankinden daha fazla çalışmanız gereken bir periyodun içerisindesiniz. İsyan etmeden yaşadıklarınızdan dolayı başkalarını suçlamadan çözüm odaklı gerçekçi ve cesaretli davranıp olgunluğa erişmeniz gereken bir dönem. İsteklerinize ulaşmak için yüreğinizi ortaya koymalı hatalarınızın eksiklerinizin her anlamda farkına vararak kendinize acımaktan vazgeçip gerçekçi davranarak hareket etmelisiniz. Aile büyükleri ya da Babası ile ilgili sorunlar yaşayanlarınız bu süre içinde kimseyi aptal yerine koymamız gerektiğini alacağınız tepkilerle öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyem sizi yukarıya taşımaya hazır insanların önerilerini tavsiyelerini dikkate alın ve özür dileyebilmenin size katacağı güzelliklerin samimiyetin bilincine idrak ederek hareket edin. Aksi halde fazlası ile yıpranır dünyanın sizin etrafınızda dönüp durmadığınız sarsıla savrula öğrenirsiniz. Özel yaşamınızda da haklı olmak mı? Mutlu olmak mı? Amacınız hangisi bu sorunun cevabını kendinize verdikten sonra tavır ve davranışlarınızı buna göre belirleyin. Yılın 2'inci yarısında aile büyüklerinin sağlık sorunları yaşanabilir. Yaşam acısı ile tatlısı ile olgunlaştırır insanı ilkesi ile sağ duyulu davranmak saplantılı düşüncelerden uzaklaşıp gerçekçi davranmak sizlere olumlu etkileri getirecektir.

Balık 2015 Sağlık: Yılın ilk günlerinden itibaren diyet başta olmak üzere sağlığınızla ilgili her türlü girişim olumlu sonuç verecek bünyeniz güçlenecektir. Yılın 2'inci yarısında bir checkuptan geçebilir olası riskleri en aza indirebilirsiniz.

Balık 2015 Aşk: Gökyüzü bu yıl aşkta heyecanlı zamanları müjdeliyor sizlere. Yılın ilk yarısı evliliğe giden yolda ilk adımı atabilir söz nişan gibi özel günlerin kral ya da kraliçesi olabilirsiniz. Yılın 2'inci yarısında evli Balıklar eş in yakın çevresinin sebep olacağı baskı ve huzursuzluklar la karşılaşabilir buna bağlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Dikkatli olun ve başkalarının yaptıkları ile eşinizi sorgulayan bir tutum içinde olmayın.

Balık 2015 Kariyer: Yılın ilk yarısı iş hayatınızda saygınlığınız ve itibarınız artacak yaptıklarını beğeni toplarken sizlerde kariyer hayatınızda bir yıldız gibi parlamaya başlayacaksınız. 4 aydan itibaren iş yerinizi yeni bir yere taşıyabilir. Yeni insanlarla bir ekip kurabilirsiniz. Yılın 8'inci ayına kadar birikim yapmaya bakmalı ticari faaliyetler ve gayrimenkullerle ilgili yatırımlarını Ağustos ayından itibaren gerçekleştirmelisiniz.

Balık 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe yer alan ve öğrenci Balıklar için yılın ilk 4 ayı olağanüstü güzel etkilerle dolu. Öğrenmeye açık olduğunuz takdirde her türlü zorluğu aşarak başarıya ulaşabileceksiniz özverili olun ve eleştirileri yapıcı yönde değerlendirerek hedeflerinize ulaşmak için çaba gösterin.
Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • KOVA
 • OĞLAK
 • YAY
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler konusu, olabilir, Balık, ancak, sonra, devam, yönelik, olacak, evlilik, dünyadan, gelişmeler, gerçekleşebilir, oldukça, kadar, sizin, olumlu, dönemde, hayal, böceği, kendi

  Begendim (+) +269 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 11146 )
  ESPRiLi BURÇ YORUMLARI <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> KOVA
  Yorum Yok
    Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Ocak 2022    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » TheBat! 5.0.0.124b / 4.2.40 Final ...
  » VirtualBox 4.2.4.81684 Portable
  » Brit Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin ...
  » Yaz Bakiiiiimmm Bişeyler
  » Kanseri azaltan vitaminler
  » Ölürüm Hasretinle
  » FAYDASINI UYGULADIKTAN SONRA GÖRE ...
  » PIRILTILI GİFLER..
  » GÜL TATLISI
  » beni bekledinse


  Yazan: selen

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics