ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 31

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, oBot, Google Bot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 57 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  YAY 
  Kategori: A S T R O L O J i

 
 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK

 

 

Yay Burcu Yorumu (23 Kasım-21 Aralık)

 


KONUŞMA TUTKUSU VE DOBRALIK: Düşündüğü şeyi açıkca ve yüze karşı söyleme, bir şeylerin gizlenmesinden ve hilekarlıktan nefret etme, bıktırıncaya kadar konuşma, patavatsızca çok pot kırma ve kırdığı potu düzelteyim derken daha büyük potlar kırma.

TEZCANLILIK VE DAĞINIKLIK: Birşeylerin niçin yapıldığını sorup duran kaçık kişilik, dağınık bir masa ve evrak çantası, acelecilik, sabırsızlık, evde düzensizlik ve karışıklık; mutsuzsa tam bir düzen.

ATILGANLIK: Macera tutkusu, risk severlik, heyecan arayışı, şansına ve bir güç tarafından korunacağına güvenerek tehlikeye atılma.

SABİT FİKİRLİLİK: Kendi fikirlerini tartışılmaz derecede doğru görme, insanların aklınıda buna göre değerlendirme.

AKILLILIK VE YARGI YETENEĞİ: Sorgulayıcı bellek, filozofça düşünme, delilleride değerlendirebilme yeteneği.

SEYAHAT: En büyük tutkusu tanıma maksadıyla seyahat, bir gördüğü yere bir daha gitmeme.

ARAŞTIRMACILIK: Meraklılık, görünenin arkasındakini öğrenmeye çalışma, dedikoduculuk.

BÜTÜNCÜL DÜŞÜNME: Ayrıntılara girmeme, bütünü görme ve planlama.

İYİMSERLİK, ÇOŞKU, SETARET: Çoşku dolu ve şen yapı, nasılsa kendisine yardım edileceiğine inançtan kaynaklanan iyimserlik.

ÖZGÜRLÜK VE HAKİMİYET TUTKUSU: Yönetme arzusu, baskıya karşı çıkma.

 

YAY’A DAİR  DOĞARKEN

Havalar iyice soğur. İlk kar düşer. Ateş burcundan bir bebek doğarken bu kadar soğuğun ne işi var diyebilirsiniz. Ancak ilk kardan itibaren başlayan ”pastırma yazı” soğuk günlerden sonra bir nebze içimizi ısıtacaktır. O günlerde Yay bebeği doğar. Karda yansıyan güneş ışığı gibi cıvıl cıvıl, göz alıcı. Yaramaz mı yaramaz, hareketli mi hareketli. Emeklemeye, hele yürümeye başladıktan sonra onu takip etmeniz, koruma altına almanız gerekir. Zira ya birşeyleri kıracak, ya koltuk ve sehpaların üzerinde dolaşırken bir yerini yaralayacaktır. Onu görenlerin ”cin gibi maşallah” dediklerini duyar gibiyim.

 

BÜYÜRKEN

Bazen ilk kar gibi soğuk, bazen pastırma yazı kadar sıcak ve cıvıltılı, altı yedi yıl sonra yaşından beklenmeyecek davranışlar gösteren, zeki ve yardımsever bir çocuk. Onda bir cazibe bulur, onu sevmek, kucaklamak istersiniz. Çift kişilik taşıdıklarından bir sakin ve çekingen, bir hareketli ve öfkeli tavır sergileyebilirler. Ancak hiçbir zaman gölgede kalmaz, birşekilde varlıklarını ön plana çıkarırlar; ya çalışkanlıklarıyla, ya yaramazlıklarıyla, yada çok konuşmalarıyla, yada sivri çıkışlarıyla.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Yayın dünyaya geliş amacı, maddi alemin içine sızan fakat onun ötesinde bulunan sonsuzluğu ve hayatımızdaki izdüşümlerini keşfetmektir. Niçin ve nasıl yaşıyoruz? Sadece ben veya biz değil, tüm insanlık olarak. Bunun için Yay öncelikle gezer, seçmeden ve bir gittiği yere birdaha gitmeden. Bu gezileri sırasında İkizler gibi doğal güzellikleri değil, insanları, kültürleri, inançları ve tarihi seyreder, tanımaya çalışır. Ve konuşur, herkesle, herşeyi. Bıkmadan, usanmadan. Başak ve İkizlerdeki okuyarak öğrenme olgusu Yay da konuşmaya dönüşmüştür. Sonrada düşünür. Gezerek ve konuşarak öğrendiklerinin üzerine düşünce tarzları bina eder, ön yargılardan uzak, özgürce. Yayın yapması gereken, gezip öğrendiklerinden edindiği deneyimleri özgürce değerlendirmek ve filozofça teoriler geliştirirken gerçekçiliğe bağlı kalmak. Bunları dikkate almayan Yay, ya dırdırcı bir ukala, ya da sabit fikirli bir fanatiğe dönüşecektir.

 DENGESİZ

Yay insanlarının günü gününe, saati saatine uymayan farklı tavır ve davranışları, Hain astrolog başta olmak üzere bazılarınca dengesizlik olarak yorumlanır. Bir bakarsınız kahkahalarla ortalığı çınlatır, biraz sonra herhangi bir sebebe bağlı olmadan somurtur. Bir bakarsınız nazik ve kibardır, bir bakarsınız kaba ve saldırgan. Cilveleri bir müddet sonra hakarete dönüşebilir. Bir yandan dedikodu yaparken aynı zamanda dedikodu yapan birini eleştirebilir. Zira Yay insanları da, İkizler, Terazi ve Balık insanları gibi çift kişiliklidir. Yani onların içinde farklı karakterlere sahip iki kişi bulunmaktadır. Biri gider, diğeri gelir. Siz bunu bilemediğiniz için İkizleri ikiyüzlülükle, Yayı dengesizlikle, Teraziyi bir anı bir anını tutmamakla, Balığı durmadan karar değiştirmekle suçlarsınız. Oysa biraz önce konuştuğunuz kişi ile şu anda konuştuğunuz kişi büyük ihtimalle aynı insan değildir, yada diğer bir deyişle o insanın farklı bir yüzüdür.

ÇALIŞMA HAYATI

Yaylar koşuşturur, zihinleriyle, bedenleriyle ve dilleriyle. O kadar fazla koşuştururlar ki, masalarının üstünü, evrak çantalarını, zihinlerini ve yapacakları işleri düzene sokmayı beceremezler. Ancak bu kadar fazla düzensizliğe rağmen aradılarını bulabilme yeteneğine sahiptirler. Zeka ve şansları sayesinde finanssal konularda başarılı olabilirler. Ancak aşırı riskli hareketlerden alıkonulmaları gerekir. Zira büyük kazançlar sağlamaya çalışırken ellerindekileride yitirebilirler. Aşırı iyimser karakterde olduklarından bunalımlı zamanları azdır. İyimserlikleride şanslarına güvenmediklerinden kaynaklanır. En çetrefilli ve uç projeleri amirlerine anlatmak için çırpınır dururlar. Projeleri hayal ürünü gibi görünebilir ve risk taşıyabilir. Yinede ayrıntılarıyla dinlenmesinde yarar vardır. Zira riski azaltılır ve gerçek hayata uyarlanabilirse, güzel bir projeyi uygulama imkan ve şerefine ulaşırsınız. Tabii ki bunu şerefi öncelikle Yay insanına ait olacak, günlerce böbürlenerek etrafta dolaşacaktır. Yay iş görenin üstlendiği işleri, amirlerinin sıklıkla kontrol etmesi ve aşamalarını öğrenmesi gerekir. Zira bir yandan telaşlı oluşu, diğer yandan da düzensizliği, görevlerinden bir kısmını unutmasına veya yanlış yapmasına sebep olabilir. Diğer bir deyişle, çok fazla koşuşturmasına rağmen hiç bir işi başarıyla sonuçlandıramaması olgusuyla karşılaşabilirsiniz. Karşı cinsten iş arkadaşlarıyla girdiği gönül ilişkilerini ciddiye almayan yapıdadır. Karşı taraf ciddiye aldığından, iş yerinde karışıklıklara da debep olabilir.
2015 Yay burcu 

 

Gökyüzü karanlığın derinliğini ve yalnızlığını ve ışığın gücünü ve aydınlığını yaşayacağınız özel bir yılı müjdeliyor sizlere. Ailevi yaşamınızda deneyimleyeceğiniz önüne geçemeyeceğiniz bir takım gerçekler karışık olaylar karanlıktan sonra gelen aydınlığının önemini çok daha iyi kavrayarak yaşamınızda ki önem sırasında köklü değişimleri de beraberinde getirecek sizlere. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl boyunca burcunuzda devam edeceği geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra burcunuzda ki seyrine devam edecek. Acılarla öğrenilen bilgeliğin temsilcisi Satürn burcunuzda 2.5 senelik seyrine başlıyor ve sizleri ağırlıklarınızdan yaptıklarınızdan sorumluluk ve sorumsuzluklarınızdan bir dizi sınavın içine doğru yer almaya çağırıyor. Kayıp ve kazançlar dünyevi hırslar ve mecburiyetlerden dolayı neredeyse unuttuğunuz ruhunuzu bedeninizi zihninizi yenilemeniz adeta kabuk değiştirip gecenin karanlığında kaybolan sizi size buldurmaya geliyor. Zorluklar aşılmak içindir ilkesi ile hareket eder tevekkül ve kabullenişin idrakinde olursanız her şey sizler için çok daha olumlu ilerleyecektir. Eskiye ait ne varsa sizi yoran kıran yanıltan arkanızda bırakıp yaşama yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Unutmayın Satürn bir komutan gibidir. Sert dikkatli ve unutmayan. Kendi içinizde ruhunuzu medite edebilmeyi başardığınızda yanlışlar yanlışa neden olanlar davranışlarınız ve kişiler çıkıp gidecektir hayatınızdan bırakın gitsinler siz inançlarınızla güçlendirdiğiniz ruhunuzun verdiği enerji ile sımsıkı bağlanın yaşama ve zümrü, anka kuşu gibi küllerinizden yeniden doğabilmenin mucizesine doğru yürümeyi seçin inançla. Geçmişe takılıp kalmadan anı güzelleştirip özel kılma çabası içinde olun ki yaşam sizin için yeniden başlasın durmadan yıpranmadan.

Yay 2015 Sağlık: Sağlığınızla ilgili özellikle yılın ilk 6 ayı hava yolu ile bulaşıcı hastalıklara karşı bünyenizi koruyarak hareket etmeli ve ihmalkar davranıp nasıl olsa önemli bir şey yok demeden hareket etmelisiniz. Özellikle kulaklarınızla ilgili sağlık sorunlarına dikkatli olmalı ve ses tellerinizde oluşabilecek iltihaplanmaları hassasiyetle dikkate almalısınız. Eylül ve Ekim aylarında ise direksiyon başında hızdan ve aceleci davranışlardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Yay 2015 Aşk: Yılın ilk 6 ayı aşk hayatınızla ilgili tereddütler kaygılar doğru kararlar vermenizin önüne geçecektir ve yanlış beraberlikler hayal kırıklıklarını da beraberinde getirecektir sizlere. Dikkatli olun ve yılın ilk 6 ayı yeni tanıdığınız insanların tatlı sözlerinin başınızı döndürmesine izin vermeyin. 6 Hazirandan itibaren Aşk hayatınız olumlu yönde etkilenmeye başlıyor ve kırılan kanayan kalbiniz aşkın iyileştirici gücü ile aşkla şifalanıyor. Aşkla şahlanan kalbiniz sizi baştan aşağıya yenileyecek. Ani bir kararla evlenebilir sıkıntılı ilişkilerinizi aşkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yay 2015 Kariyer: Yılın ilk 3 ayı iş hayatınızda başkalarının yapmadığı işleri de tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum sizi yeni arayışlara yöneltebilir sakin davranın ve farklı bir işin sizi hem maddi hem manevi zarara uğratabileceğinin bilinci ile hareket edin. Yılın 2'inci yarısında her şey sizin için çok daha kolay ilerleyecek terfi alabilir kendi işinizi kurabilir finansal konularda karlı ortaklıklarla başarıya ulaşabilirsiniz. Kendi işinin sahibi Yay’lar 21 Mayısa kadar krediler yolu ile yatırımlar için beklemede kalmalı var olanı değerlendirip kazancınızı arttırdıktan sonra 21 Mayıs tan itibaren yatırımlara yönelmelisiniz. Ekim ve Kasım aylarında harcamalarınızı kontrol altında tutmalı anlık heveslerle yatırım planları yapmamalısınız.

Yay 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe görevli ya da öğrenci Yay’lar ufkunuzu genişletecek kişilerin önerileri ile başarılı olabilir yeniliklere açık olmanın getirilerinin mükafatını kısa süre içinde başarıya dönüştürerek alabilirsiniz. Yurt dışında eğitim görmek isteyen Yay’lar yılın 3'üncü ayından itibaren bu alanda başvurularda bulunmaya başlayın ve hiç vazgeçmeyin 7'inci aydan itibaren beklediğiniz haberleri alarak bu fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • OĞLAK
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler fazla, olabilir, Yükselen, alanda, kadar, Ancak, ancak, dönemde, önemli, konularda, Yay8217lar, Temmuz, açıdan, ilgili, özellikle, ilişkilerinde, açısından, hayatınıza, hareket, kadını

  Begendim (+) +276 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 10757 )
  OĞLAK <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> AKREP
  Yorum Yok
    Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Aralık 2013    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » RJ TextEd 8.91 Final Portable
  » Bozmuyor, açığa çıkarıyor
  » Power Video Converter 2.2.28 Port ...
  » Eklem ağrılarına dikkat
  » 5 kapılı Range Rover Evoque
  » TARKAN BENİ ANLAMA 2012 KLİP
  » ERKEK OLMAK
  » İNSAN
  » Siz hangi çiçeksiniz
  » WinPatrol Plus 20.0.2011 Portable


  Yazan: akgs

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics