ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 40

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 75 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  TERAZİ 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK


Terazi Burcu Yorumu (23 Eylül-23 Ekim)

 

SONU GELMEYEN DENGE HESABI: Siyasi, ekonomik, ailevi, toplumsal tüm dengeleri hesaplama, bu nedenle kararsız kalmakta kararlı olma, mecbur kalmadıkça harekete geçmeme.

 

DİPLOMASİ: Güzel, mantıklı ve ikna edici konuşma, ağzı laf yapma, hem kırma hem gönül alma.

İŞBİRLİĞİ: Ortak girişimde bulunmayı sevme, insanları bir araya getirmeyi ve bir arada tutmayı becerme, ticari ve zihinsel alışveriş.

MÜKEMMELİYETÇİLİK: Aşırı titizlik, zor beğenme, kaliteli olma ve kaliteleştirme, yetinmezlik, yapılan her işte ve harekette
hata bulmaya çalışma, çevresinden kusursuz iş bekleme ve bu nedenle acı çekme.

AYKIRI HUYLARIN BİRLİKTELİĞİ: İyi ve kötü huyların birlikte bulunması, kötü bir söz veya beğenmediği bir kişinin varlığı halinde güzel huylu kişiliğinin tam tersi kişiliğe bürünmesi, karmaşa ve çelişki dolu yapı, çift kişilik.

ZEVKLİLİK: Güzellik ve lüks tutkusu, giyimde özentiye varan özen, sanata ve zevke düşkünlük, orijinalite, zarafet, nezaket, kibarlık.

ADALET TUTKUSU: Adalet, barış ve düzen tutkusu, haklıdan ve adaletten yana olma.

DIŞSAL ALGILAMA: Olayların dış görünümünü algılama, meselenin derinliğine inememe, insanları tanıma konusunda yanılma ve bu yüzden acı çekme.

KARŞILIKLILIK: Yaptığı iyiliğin karşılığını bekleme, birşey isteyebilmek içinde iyilik yapma, vefalılık.

ROMANTİZM: Duygusallık, olaylara duygularıyla yaklaşma, insanları siyah yahut beyaz olarak görme, farklılıkların birleşmesini kabul etmekte zorlanma.

TERAZİYE DAİR  DOĞARKEN

Yaban ördeklerinin, leyleklerin, turnaların ve diğer göçmen kuşların daha sıcak ülkelere göç etmeye başladıkları günler. Dallarda yapraklar sararmakta, gökte güneş gülümsemekte ancak başlayan rüzgarlar ısısını eritmekte, alıp götürmektedir. Tatil yöreleri ve sahiller tenhalaşır, tarlalarda çalışanlar gitgide azalır. O günlerde sevimli bir bebek doğar. Biraz çegingen, biraz uyuşuk ama sevimli. Daha bebekliklerinden itibaren tehlikeli şeylerden uzak durur, az ağlarlar. Yaramazlıkları neredeyse yok gibidir. Sanki sevilmek için yaratılmışlardır.

 

BÜYÜRKEN

Akıllı, uslu, sevimli, alımlı, ilgi odağı bir çocuk. Aşırı zeki olmamakla beraber deneme yanılma yoluyla dengesini bulduğunda başarılı olabilen bir öğrenci. Ev işlerini severek yapan, misafir ağırlamaktan zevk alan bir kız. Onlar koşup sarılmak için açılmış kollar ararlar. Sevdiklerine karşı fedakar ama sevmediklerine karşı asık suratlıdırlar. Sevmekten ve sevilmekten aşırı hoşlanırlar. Onları okşayın, onları kucaklayın, onlara sevgi dolu kalbinizi açın, mutlaka karşılığını bulursunuz. Estetik ve adalet onlar için herşeydir. Çevrelerini güzelleştirmeye çalışır, eksiklik gördüklerini eleştirirler. Adil olmadığına inandıkları bir davranış karşısında isyankar yanları ön plana çıkar, ya düzeltir, yada tümüyle uzaklaşırlar.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Terazinin dünyaya geliş amacı, karşıtlar dahil olmak üzere, her şeyle her şey arasındaki dengeyi ve uyumu sağlamak, böylelikle hem çevresinde barışı, hemde iç huzuru yakalamaktadır. O, karmaşayla birlikte yaşayabilme ve bundan uyum çıkarabilme yönümüzdür. Terazi insanı, bunu gerçekleştirmek için yakın dostluklar kurar, uyuşmazlığı ikili ilişkilerle çözmeye çalışır ve adil davranır. Bunun içinde sinirlerinin çelik gibi sağlam ve altın gibi esnek olması gerekir. Terazinin kefeleri, kiçük dokunuşlarla hareketlenir. Oysa dengeye ulaşmak için sükunet gereklidir. Sürekli hareket fakat aynı zamanda dengeleme çabası. Terazinin işi zordur. Buy yüzden herşeyi, hatta zıtları bile olduğu gibi kabul etmesi gerekir. Terazi dengeye ulaştığında mükemmeli veya estetiği yakalamış olur. Aşırı titizliği dengeyi sağlamasını zorlaştırır. Ancak bir şekilde birbiriyle uyumsuz, birbirinin zıddı insanlardan ekip oluşturmayı bile başarabilir. Zira o, ışıkla karanlık, çirkinle güzel gibi karşıtların birbirini tamamladığına inanır. Ancak çoklukla gerçek hayatla ideal dğnyayı birbirine karıştırır. Bu onun çıkmaz sokağıdır. Bu kadar uyumsuzluğu veya zıtlığı bir araya getirmek ve bunların uyumlu hale gelmesini beklemek ve her konuda onay almak için bekler de bekler. Bu kararsızlıktır. Yüz olayadan ikisinde bu dengenin gerçekleşmesiyle avunmak, geriye kalan doksan sekiz meselede gülümseyerek dengenin kurulmasını beklemek, Terazinin kişiliğinin yok olmasıyla sonuçlanır.

 

HÜZÜNLÜ GÖZLER

Mevsim sonbahar… Ekinler biçilmiş, harmanlanmış, ürünler kaldırılmıştır. Başta ağaçlar olmak üzere her yere hüzün çöker, özellikle de Terazi insanlarının yüzüne ve gözlerine. Ağaç yaprakları kahverengimsi sarıya dönüşmüş, soğuklar ağır aksak kendini göstermeye başlamıştır. Sonbahar mevsiminde atılan kahkahalarda bile hüzn vardır. Yaz kahkahaları gibi sevinç dolu, yaz kahkahaları gibi coşkulu değildir. Ya buruk bir sevinç ifadesi taşırlar, yada çekilen bir acıyı boşluğa fırlatırlar. Terazi insanları da en mutlu,
en sevinçli günlerinde bile o hüzünlü halleriyle boy gösterir karşınızda. Belki bu halleri, sürekli daha iyiyi, daha mükemmeli aramalarından ve bir türlü bulamamalarındandır. Akşam güneşini temsil eder Teraziler. Sembollerinden biride gurupta batmakta olan güneştir. Biraz hüzün, biraz karamsarlık…Terazi burcu, hayvansal simge taşımayan dört burçtan biridir. Bu nedenle ikizler, Başak ve Kova gibi Terazi insanlarında da içgüdüsel tavır ve davranışlar bulunmaktadır.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Teraziler genel olarak sessiz ve sakin tiplerdir. Koç, Aslan ve Yay gibi agresif tavırları, Akrep ve Oğlak gibi ihtirasları yoktur. Birileri kanına girmişse… Onlar işini yapar ve aldığının karşılığını vermeye çalışır. Zira onlar karşılıklılık ilkesine inanmışlardır. Dostluk ve uyumu ön plana aldıklarından iş arkadaşlarına veya amirlerine karşıda önemli problem çıkarmazlar. Ancak aşık oldukları sürelerde kendi içlerinde oluşan problemli ruh hali işlerine de yansıyacaktır. Ve aşık olmadan duramazlar. Bu nedenle evli olmaları, iş hayatında önemli bir avantajdır.Terazi burcu 2015

Gökyüzü yılın ilk 4 ayı ailevi konularda yaşanacak karışıklıklara ve sizin olaylar karşısında fazlası ile emek vereceğiniz durumlara işaret etmekte. Ailenizin ortak gayrimenkul ya da ticari ilişkileri varsa kendi aranızda buna bağlı sorunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Sizlere tavsiyem hayatın akışına ayak uydurun ve zor olan durumları daha da zora sokacak inatçı tavırlardan sakının. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcu geçişi Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Satürn 2012'den bu yana Akrep geçişi ile sizleri maddi olarak oldukça hırpaladı ve kariyer hayatınızda istenmeyen düşüşlere neden oldu. Şimdi ise maddi manevi müreffeh bir zaman karşılıyor sizleri. Geçmişle birlikte ardınızda kalan başarı emeğin mükafatını almaya başladığınız güçlü bir değişim sürecinin içine giriyorsunuz. Maddi manevi şükredeceğiniz deneyimlere hazır olun! Doğum haritanızda iletişimi temsil eden 3'üncü evinizde ilerleyecek Satürn size kendinizi daha iyi ifade edebilme imkanı ve zamanı doğru insanlarla değerlendirebileceğiniz fırsatları beraberinde getirecek. Yeni insanlar tanıyarak kendinizi geliştirip değerlerinizi ortaya koyup iletişimin gücünü sonuna kadar kullanabileceksiniz. Şimdi yaşanmışlıkları sözlerinize yansıtma vaktidir.

Terazi 2015 Sağlık: Yılın ilk 4 ayı baş ve böbreklerinizle ilgili sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısınız. Erken teşhis olası ciddi bir sorunun önüne geçecektir. Kaygılanmamalı ve tedavinin olumlu sonuçlar getireceğini bilerek hareket etmelisiniz. Yılın 2'inci yarısında ise daha iyi etkiler söz konusu.

Terazi 2015 Aşk: Sizi seven değer veren o özel insana güvenmeyi öğrendiğiniz takdirde evli ve ilişkisi devam eden Terazi’ler için yılın 3'üncü ayından itibaren her şey yoluna girecek. Bekar ve ilişkisi olmayanlar ise 27 Nisan 2015 ile birlikte aşk hayatınızda yaşanacak olumlu etkilerle ayağınızı yerden kesecek bir aşkın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Mutlu olmak istiyorsanız arkadaşlarınızın ilişkiniz üzerinde söz sahibi olmalarına izin vermemelisiniz. Söz nişan düğün yazın size getireceği güzellikler arasında.

Terazi 2015 Kariyer: Ortaklıkları olan Teraziler yılın ilk yarısında yapılan her işi kontrol etmeli bilginiz dışında hiç bir onayın verilmemesine dikkat etmelisiniz aksi halde ortaktan gelecek zararlar ve maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Yılın ilk 6 ayı iş değiştirmek ve yeni bir işe yönelmek için acele kararlar vermemeli var olan şartları korumak için çaba göstermelisiniz. Yılın 2'inci yarısından itibaren aileden gelecek kazançlar ortaklardan gelecek alacaklar miras ya da hukuk yolu ile gelecek kazançlar söz konusu sizler için.

Terazi 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe görevli olanlar ve öğrenci Teraziler yılın ilk yarısı isteklerinizi hayallerinizi gerçekleştirmek için disiplinli bir şekilde çalışmalı ve 1'inci önceliğinizi iş hayatınıza vermelisiniz. Kendinize güvenin ve başaracağınıza tüm kalbinizle inanın. Size söylenenleri bir yana bırakın ve ben neler yapabilirimi kendinize sorup cevaplarını aldıktan sonra kendinize en uygun çalışma prensiplerini geliştirerek ilerleyin.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • OĞLAK
 • YAY
 • AKREP
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler Terazi, olabilir, alanda, fazla, dönemde, dikkat, ilgili, arasında, Yükselen, konularda, zaman, Ağustos, ortaya, kadar, konular, getirmekte, kendi, olduğu, birlikte, Ancak

  Begendim (+) +283 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 11121 )
  AKREP <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> BAŞAK
  Yorum Yok
    Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Aralık 2013    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » ŞİMDİ YOKLUGUN ÜŞÜTÜYOR
  » SUPERAntiSpyware Pro 5.0.1150 Por ...
  » Wallpaper - All in One (Part 2)
  » Yılan Balığı & Vatos
  » Organik tarım krize rağmen büyüdü
  » Hayatta en ÖNEMLİ şey NEDİR?
  » Soner Sarıkabadayı - Seveni Arıyo ...
  » Yüreğine Sor
  » Bisiklet sürdüğü yere bak
  » fıkram


  Yazan: ARG

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics