ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 35

Arama Motorları : ArrayoBot, Google Bot, oBot, Yandex Bot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 61 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  KOVA 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK

 

 

Kova Burcu Yorumu (21 Ocak-18 Şubat)

 

BİLİMSELLİK: Sanat ve bilimde orijinal fikirler, bilimsel deha buluşlar, icatlar, gelecekte yaşama, geleceği algılama, kurgu bilim.

DUYULARLA SINIRLILIK: Abartılı duygulardan korku duyma, aklın yardımıyla kontrol edilemeyen durumlardan kaçınma, duygu ve sevgi eksikliği, akıl ve mantık egemenliği.

EKZANTİRİKLİK: Tuhaflık, tomlumda aykırılaşma, alışılmış dışı davranış, farklı giyim, renklilik.

TAHMİN EDİLEMEZLİK: Süpriz tavırla, muammalı yapı, anlaşılmazlık.

ENTELLEKTÜEL DEVRİMCİLİK: Şiddetli değişim isteği, geçmişe nostalji duymama, ortalığı karıştırma, yerleşik kuralları yıkma, sınırlamaları kaldırma, devrim tutkusu, ütopyalarla ve serseri fikirlerle ilgilenme eğilimi, dahilik yada delilik.

ÖZGÜRLÜKÇÜLÜK: Özgürlüğe düşkünlük, herkes için özgürlükçü olma, baskıyla savaşma, özgür ortamda başarılı olma, tarafsızlık.

AÇIK FAKAT SABİT FİKİRLİLİK: Dobra tavırlar, sabit fikirlilik, fikirlerinde inatçılık, düşündüğünü açıkca ifade etme.

DONUK YAPI: Soğukluk, espri ve mizah gücü eksikliği, coşku yokluğu, iletişimsizlik.

YÖNETİCİLİKTE YETENEKSİZLİK: İstisnalar dışında liderliğe, önderliğe, yöneticiliğe elverişsizlik; inisiyatif kullanamama, dengeleri gözetmeme; otorite ve organizasyon eksikliği, sürekli karar değiştirme, doğrularında inatçılık, önerilere kapalılık.

DÜRÜSTLÜK, FEDAKARLIK: Doğruluk, dürüstlük, insanları kendi çıkarı için kullanmama, güvenilirlik, çalışkanlık, ihanet etmeme.

 

KOVAYA DAİR DOĞARKEN

Doğanın, beyaz örtüsüne sımsıkı sarıldığı günler. Kış bütün şiddetiyle devam etmektedir. Bir önceki ayda yazın yorgunluğu atılmış,artık anlatılacak masal veya hikayede kalmamıştır. İnsanlar ya hareketsiz bir şekilde somurtup otururlar, yada yeni heyecanlar, yeni uğraşlar aramaya başlarlar. Kimisi kızak yapıp kayar, kimisi kardan adam oluşturmaya çalışır, kimisi kartopu oynar. Bazısı ise eline geçirdiği aletlerle birşeyler icat etmeye veya ileride işine yarayacak aletler yapmaya çalışır. Bu karda kıyamette zor durumda kalan varsa yardıma koşulur, tabi metropoller dışındaki yerleşimlerde. Tamda karnavalların yapıldığı bu günlerde bir bebek doğar, zeki mi zeki, akıllı mı akıllı. Daha bebekken bir yerlerden kaymaya, kuytu bir yerlere gizlenmeye başlayacaktır. Bebek odasında içine girilebilecek büyüklükte çadır veya benzeri bir yer hazırlayın, kayabileceği oyun grubu kurun, sizi rahatsız etmeden oynayacaktır. Ve gördüğü herşeyi taklit edecektir, iyi veya  kötü.

 

BÜYÜRKEN

Çok erken yaşta, daha bir iki yaşlarındayken akılla buluşurlar. Bununla birlikte kendilerini bir başka zamandan, bir başka dünyadan bu güne ve bu yere yanlışlıkla düşmüş hissettiklerinden olacak, çevrelerine adapte olmaları, insanlarla uyumu yakalamaları güçtür. Sıklıkla bir başka diyara gitme arzusu duyar, sürekli terk edilme korkusu yaşarlar. Ya anne babası kendisini bırakıp giderse bu yabancı dünyada ne yaparım diye düşünürler sanki. Bu nedenle annesi ve babası, küçük Kovaya şevkatle ve fakat bilinçli olarak yaklaşmalı, ”Daha çocuk, ne anlar ki!..” demeden onunla büyük bir insan gibi konuşmalı, çok mecbur kalmadıkça başkalarına bırakıp bir yere gitmemelidir. Yüzyıl sonrasından bugüne zaman yolculuğu yapmış bir çocuğu düşünün, yada elli yıl öncesinden. Bugünün şartlarını anlamakta güçlük çekecektir küçük Kova burcu, bugünün insanlarıda Kovanın her hareketinde, her davranışında şaşkınlık geçirecektir. Çocuk Kovalar, artık taklit dönemini bitirir, her olayın, her hareketin veya kendisine öğretilen her bilginin sebebini öğrenmek ister. O ezberlemeyecek, deneyerek veya deneyler yaparak öğrenecektir. Eğer Kova çocuğuna anlayışla ve bilinçli bir dikkatle yaklaşılır ve bu dünya ile uyum sağlaması başarılabilirse, daha çocuk yaşta yardımsever bir dahi yetiştirilmiş olacaktır. Ancak küçük Kovanın dalgın davranışları, sakarlığı ve kolaylıkla tehlikeye atılabileceği dikkate alınarak koruma altında tutulmalıdır. Ancak baskı altına alınmamalı, birşeyi yapmaya veya yapmamaya zorlanmamalıdır.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Kovanın dünyaya geliş amacı, doğruları önceden görerek geleceği bugüne taşımak, bunu yaparken bağımsız kişi bireyselliğini ön plana alarak doğru bildiği yolda gerekirse tek başına devam etmektir. Kova insanı için ”Elli yıl sonrasını yaşar.” denilir. Bu nedenle bugünün insanının farkına varamadığı gerçekleri, olayları görebilme yeteneğine sahiptir. Ancak bunu başarabilmesi için, içinden doğan ışık karşısında apışıp kalmaması ve toplumun, kuralların, formüllerin etkisinden kurtulması, olması gerektiği gibi olması gerekir. ”Baskıya diren, taviz verme, kendi yolunu seç.” Kovada, bunun üstesinden gelebilecek saf akıl (deha), inatçılık ve başkalarının alaycı tavırlarına aldırmazlık gibi özellikler de bulunmaktadır. Ancak Kovalar, sırf karşıt olmak uğruna farklılık sergilemek yanlışına ve telaşına düşebilir. Yada gelecekteki olayları hissetmesi karşısında şaşırıp, ne olduğunu anlayamadığı için donma psikolojisi içine girerek durağan hale dönüşebilir. Toplumun ve özellikle sevdiklerinin baskısına direnemeyen ve onların kurallarıyla oynamaya başlayan Kova, yinede farklılığını ortaya koyabilmek için tuhaf davranışlar ve aykırı giyim giyim tarzları geliştirdiğinde komedyen durumuna düşebilir.

 

MÜNASEBETSİZ

Hain astroloğa göre Kovalar münasebetsiz. Kelimenin düz anlamını alırsanız ”ilişkisiz, iletişimsiz” manasına gelir. Sınırlı sayıdaki dostlarıyla sohbetlerini konu dışında tutarsanız gerçekten de toplumla uyum içinde yaşamak onlara zor gelir. Onların kurallarına uyacaksın, üstelikte gülümseyeceksin. Bir Kova için bu, olacak iş değildir. O, kendi kurallarıyla yaşamak ister.İnsanlarla uyum sağlamanın kendi kendisiyle uyumsuzluğa yol açacağından, özgürlüğünün kısıtlanacağından, farklılığının ortadan kalkacağından korkar gibi haklıdır. Bu durum aynı zamanda Kovayı, münasebetsiz, yani pişmiş aşa su katan, alışkanlıkları sorgulayan, bizi ”Ne güzel yaşayıp gidiyorduk…” rahatlığından uzaklaştırıp ”Galiba birşeyler yanlış gidiyor…” düşüncesiyle huzursuz eden, garip biri yapar. Yusuf, başbakanın isimsiz yardımcısıdır. Hem halkla, hemde yönetim kademeleriyle başkanı arasında koruyucu tampon görevi yapmakta, başkan acı duymayan, başkan sıkıntıya düşmeden problemler çözülmektedir. Çoğu küçük problemlerden çoğu zaman başkanın haberi bile olmamaktadır. Ancak kıymetide yeterince bilinmemektedir. O gün Kova arkadaşının münasebetsizliği üstündedir yine. Yusuf’a der ki:”Hani ayakkabının içine bir deri yayarlar, alttaki çiviler ayağınızı acıtmasın, kanatmasın diye. İşte sen başkanla halk, başkanla çalışanlar arasında bu derinin görevini yapıyor, eziliyor, yıpranıyorsun. Çekil aradanda başkan o acıyı duysun.” Kova arkadaşın tespiti doğrudur ama başkan yönünden büyük bir münasebetsizlik yapmıştır. Bu aynı zamanda Kovaların temel felsefesini özetler: İnsanlara yardım et ama onlar yüzünden acı çekme. Yaptığın iyilik, görevin haline dönüşmesin.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Kovalar, bir yerde işe başladıklarında, iş arkadaşlarında diyalog kurmakta ve kaynaşmakta zorlanırlar. İş arkadaşlarıda uzun bir süre ona yaklaşmayabilir. Zira somurtkan duruşları, dediğim dedik tavırları, bazılarının tuhaf kıyafetleri, iş arkadaşlarının kendisine yaklaşmasını engeller. Hatta görenlerde ”kaçık” kanısı uyandırarak bilinçli şekilde uzaklaşma ihtiyacı doğurabilir. Ancak onlar, görünümlerine karşın yakından tanıdıkça değeri anlaşılacak insanlardır. Sahip oldukları üstün akıl sayesinde işlerinde başarılı olabilir, hatta büyük projelere imza atabilirler. Ancak başarılı olabilmeleri iki şarta bağlıdır; üzerlerinde baskı olmaması ve işlerinin gelişime ve değişime açık olması. Alışılagelmiş ve biteviye tekrarlanan işler ona göre değildir, yani memuriyet kavramıyla tanımlanacak işlerde başarılı olamaz, yanlızca zamanı doldurmaya çalışırlar. Hatta zaman zaman ortalığı karıştıracak patlamalar yaşayabilir, isyankarlıkları ortaya çıkabilir. Görüş açıları geniştir. Bu ayrıntıcı akılla birleşince, bir meseleye çok değişik perspektiflerden bakabilir, başkalarının göremediklerini görebilirler. Özellikle geleceği kuşatmasını istediğiniz projelerle Kovanın fikrinin alınması büyük yararlar sağlayabilir.

 

Sevgili kova bu bir yıllık süreçte çok fazla şey yaşayacağını, belki biraz tatsız tecrübeler edineceğini söylesek yeridir. Bu yıl çevrendekilerin gerçek yüzlerini göreceksin kimin gerçek dost kimin ise sadece senin iyi gününde yanında olduğunu anlayacak hayat tecrübene yenilerini katacaksın. Bu yıl ailenle özellikle aile büyükleriyle ilgilenmeni gerektiren gelişmeler yaşanacak. İş ortamında seni çekemeyen insanlar karşına çıkabilir, arkandan konuşmalar dedikodular kulağına gelebilir bu durum biraz canını sıksada çok da büyütülecek bir şey olmayacak bu kişilerde konuştukları ile kalacaktır sizi bilen zaten biliyor. Bu yıl iş temponuz yorucu olacak. Harcamalarınızın hesapladığınız dan daha fazla olacağını söyleyelim sürekli ekstra harcamaların çıkacağı bir yıl bu harcamalar eviniz için gerekecek tadilattan tutunda otomobiliniz ya da çocuklarınızın eğitimi için olacak. Bu yıl çocuklarınızdan yana yüzünüz gülecek gerek eğitim hayatları gerekse arkadaş ortamları ile olsun sizi memnun edecek gelişmeler yaşayacaksınız. Bu yıl bazılarınız uzun aralardan sonra eğitim hayatlarına yönelik kararlar alıp bunu uygulamaya geçirebilir bu yarım kalmış bir eğitimin tamamlanması şeklinde olacak.

 

2015 kova burcu

Sadece kendin ol kendi doğrularınla değerlerinle ilerle. Hiç bir olay ve kişinin sizi size uzaklaştırmasına izin vermeden içinizde ki sizi özgür bırakın ve yaşamın akışına ayak uydurun yeter gerisi kendiliğinden gelecektir. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Son 2 yıldır başkalarının doğrularını sanki kendi doğrunuzmuş gibi kabullenip hareket etmenin getirdiği zorluklarla karşılaşabilir ve bundan dolayı maddi olarak zararlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere tavsiyem sadece ve sadece kendi doğrularınıza sahip çıkın ve kabullenişte olun. Hırsınız öfkeye öfkeniz sözlerinize yansırsa bu ders sizler için daha da pahalıya patlayabilir. Ruhunuzu sakinleştirip özünüze sadık kalarak hareket ettiğinizde yok saydığınız değerlerin farkına varacak ve kendi doğrularınızı bulup içinde hapsolduğunuz o derin uykudan uyanacak ve uyanıklığın dinginliği ile yaşam perdesinde bir bölümü kapatıp yeni ve temiz bir perdeyi aralayabilecek imkanlarla karşılaşacaksınız. Seçim sizin ya kendiniz olup başaracak yada başkalarının doğruları ile hareket etmenin maddi manevi duygusal zorluklarında sıkışıp kalacaksınız. İradenizi yüreğinizle birleştirin ve yenilenmek için bir adım atın. Özel yaşamınızda huzur arıyorsanız yeni insanlar tanıyabilir yeni bir yere taşınarak yaşanan olumsuzlukları arkanızda bırakabilirsiniz. Seçim sizin. Şimdi yolunuzu belirleyin ve seçimlerinizle yaşamınızı yeniden şekillendirin. Yılın ilk 6 ayı aile hayatınızda kontrol edemeyeceğiniz karışıklar söz konusu olabilir. Bazı şeyleri kontrol altına alamamak isyankar bir tutum içinde olmanıza neden olabilir. Sizlere tavsiyem değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenerek hareket edin. Yılın 2'inci yarısından itibaren her şey sizin için çok daha kolay ilerleyecektir. Maddi manevi iyileşmeler ilişkilerin dengeye oturması ile iç huzurunuza kavuşacaksınız.

Kova 2015 Sağlık: Yılın ilk 6 ayı genel olarak kendinizi yorgun bitkin aşırı derece de halsiz hissedebilirsiniz. Bu durum duygusal olarak kendinizde yarattığınız baskılarla ilişkilidir sizlere tavsiyem beslenme alışkanlıklarınızdan uyku düzeninize göre hemen her şeyi değiştirmeli sporu günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Yılın 2'inci yarısı mide ve bağırsaklarınızla ilgili hassasiyetler söz konusu olabilir dikkatli olduğunuz takdirde sorunlar aşılabilir olacaktır.

Kova 2015 Aşk: Yılın ilk 3 ayı duygusal konularda zorluklar yaşayabilir aşkta umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Dikkatli adımlar atmalı duygularınızdan emin olmadığınız biri ile ilişkiye başlamak için acele etmemelisiniz. Yılın 5'inci ayından itibaren ise bekar Kova’lar aşkı dolu dizgin yaşayacağınız o özel insanla bir araya gelebilir kalıcı bir ilişkinin temellerini atabilirsiniz. Evli Kova’lar sizlerde haziran ayından itibaren her şey yoluna girecek.

Kova 2015 Kariyer: Yılın ilk 6 ayı iş hayatınızda sorunlu işler geçmişle ilgili konular gün yüzüne çıkabilir maddi ve hukuksal sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yılın 2'inci yarısından itibaren azimli çalışmalarınızın karşılığını almaya başlayacaksınız. Yeni bir işe başlayabilir güçlü ortaklıklar yaparak mesleki değişimler yaşayabilirsiniz. Yılın ilk 6 ayı birikim yapmalı ve 7'inci aydan itibaren gayrimenkul ve toprağa yatırım yapmalısınız. Büyük yatırımlar krediler gibi konularda ise risk almaktan yıl boyu uzak durmalısınız.

Kova 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe görevli olan ve öğrenci Kovalar son derece başarılı bir yıl karşılıyor sizleri. Korkularınızı alt edip kendinize güvenerek birinci önceliğinizi eğitim hayatınıza verdiğiniz takdirde. Yılın 2'inci yarısından itibaren ise takdir görecek ve eğitimlerinizle ilgili destekler söz konusu olacak.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • OĞLAK
 • YAY
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler konularda, değişimler, konusu, alacak, Yaratıcı, enerjiler, ulaştırma, alanları, güçlendirici, organizasyondan, kopabilirsiniz, olduğundan, arkadaştan, ilişki, sözleşmelerle, derin, birtakım, yazılı, meşgul, olabilirsiniz

  Begendim (+) +256 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 11381 )
  BALIK <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> OĞLAK
  Yorum Yok
    Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Aralık 2013    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » Her Dilde "Seni Seviyorum" Mesa ...
  » Keten tohumundaki mucize
  » Nehirler boyunca
  » Seni Seviyorum
  » KABAK ÇEKiRDEĞi HAKKINDA
  » Eski Toprak
  » KADIN
  » Ninni ağrıları kesiyor
  » Ferhat Göcer - Vefası eksik yarim
  » UNUTACAKSIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Yazan: ARG

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics