ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 27

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 53 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  ASLAN 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK


 

 

 

Aslan Burcu Yorumu (23 Temmuz-23 Ağustos)


ORGANİZASYON YETENEĞİ, YÖNETİCİLİK, KRALLIK: Otorite, hoş görü, yönetme, çekip çevirme, organizasyon, insanları tanıma, cesaret, korkusuzluk, disiplin, otorite, planlama, insiyatif kullanma, motivasyon sağlama.

GURURLULUK: Hayatını yönlendiren ilk ve en önemli etken, onurluluk, gururuyla oynatmama, gururluluğunu bazen gösteriye, bazende kibirlenmeye dönüştürme.

KONFORMİZM: Hayatını yönlendiren ikinci etken, konfor içinde iyi yaşama tutkusu.

AŞIRI HASSASİYET, DUYGUSALLIK: Alınma, kırılma, heyecan, tepkisel davranma, sinirlilik, romantizm.

SABİT FİKİRLİLİK: Kendi fikirlerini doğru bulma, değişik fikirleri önemsememe, bunları başkalarına kabul ettirme.

ALİCENAPLIK: Yüce gönüllülük, cömertlik, yardımseverlik.

YAVAŞ FAKAT DOĞRU KARAR, KARARLILIK: Acele karar vermeme, genellikle doğru karar verme, verdiği kararın uygulanmasında sonuna
kadar ısrar etme.

SAMİMİYET, SICAKLIK, DOSTLUK: İçten davranma, ikiyüzlülükten nefret etme, hoş sohbet olma, ihanet etmeme, sevgi doluluk, düşündüğünü
açıkca söyleme.

ENERJİ, HAREKET, DİNAMİZM: Yenilenen hayat enerjisi, uzun süreli çalışma temposu, hareketlilik, güçlülük.

YARATICILIK, SORUN ÇÖZÜMÜ: Fikir zenginliği, problem çözmede ustalık, en büyük sorunları çözüyorken bile sakin olma.

 

ASLANA DAİR DOĞARKEN

Bütün haşmetiyle yaz ortası. Yakıcı bir güneş, sımsıcak havalar. Böğürtlenler olgunlaşır.İnsanlar ya denize koşar, yada gölgelik yerlere kaçar. Artık güneş dünyaya sözünü daha fazla dinletmekte, gücünü daha fazla göstermektedir. O günlerde tombul, ateş parçası gibi bir bebek doğar;sanki güneşten yanmış, içi güneşle dolmuş gibi. Hızlı kavrayan, hareketli ve sıcacık. Bebekken bile taklit yeteneğine sahip.

 

BÜYÜRKEN

Sıcakkanlı, duygusal, özgüven dolu, güçlü, enerjik, atılgan bir çocuk. Çevresiyle kolaylıkla iletişim kurar, kendisiyle ilgilenilmesini sağlar. Kendilerine aşırı saygı duyguklarından, başkalarınında kendisine aynı derecede saygı duymasını beklerler. Onlar birer drama ustasıdırlar, duygularını ve düşüncelerini anlatırken abartılı davranırlar. Bir yanlışını düzeltecekseniz gururunu kırmadan başarmalısınız bunu. Aslanlar çocukken bile ev halkını yönetmeye başlayabilirler.Büyüdüklerinde acımasız bir tiran haline dönüşmemeleri için doğru ile yanlışın öğretilmes gerekir. Ancak aşırı baskı ve sınırlamalar da isyan etmelerine ve duvaları zor kullanarak yıkmalarına sebep olabilir. Okul hayatında genellikle sınıf başkanırdırlar, arkadaşları arasında da reis veya kral yada kraliçe. Onları yönetilen olarak düşünmek zordur.İkizler çocuğu kadar olmasada güçlü bir zekaya sahip oldukları için kolaylıkla öğrenir ve başarılı olurlar.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Aslan burcu insanı, sanki kendisini ortaya koymak için dünyaya gelmiştir. O, insanın gündüz yönüdür. Herşey apacık ortada olmalı, gizli saklı hiçbir şey kalmamalıdır. Ne kendi içsel dünyasında, nede dış dünyada.Güneş gibi tüm aydınlığını, sıcaklığını ve enerjisini ortaya kor ve tepki bekler. Verilen tepki onda yeni tepkiler meydana getirir; ister alkışlayın, ister yuhlayın. Hani bazen içimizden geldiği gibi davranmak, aklımıza eseni yapmak isteriz ya, işte bu Aslan yönümüzdür. O, böylelikle karakterini geliştirdiğine, kendisi olduğuna inanır. Aslan insanı bir sahne oyuncusudur ama kendisi oynar. Ve üstlendiği rol yaratıcı, senaristin sınırlamalarında uzak, düş gücünü harekete geçirici olmalıdır. O bu günü yaşamak ister, dopdolu, dipdiri, şaşaalı. Dünü unut, yarını boşver.Ancak o, yaratıcılığını ortaya koyabilmesi için alkışlanmalıdır. ”En büyük benim”duygusunu verin, başaramayacağı şey kalmasın. Ancak bu, aynı zamanda Aslanı bekleyen tuzaktır. Onuru gurura, gururu kibre dönüştükçe, Aslan çevresini kaybeder ve herkesin ister istemez acıdığı biri haline dönüşür.

 

GÖSTERİŞ BUDALASI

Gezmeyi sevenler bilir, Ayvalık ilçesiyle Sarımsaklı arasında Şeytan Sofrası adlı ormanın ortasında yükselen bir tepe vardır. Denizi ve onlarca adayı seyredebileceğiniz bir seyir terası. Özellikle yaz mevsiminde bu tepede akşam yaklaşırken yüzlerce kişi toplanır kadınlı erkekli. Güneşi yolcu etmek için. Güneş, sanki kendisini seyredenlerden ve yolcu edenlerden haberdarmış gibi bütün haşmatiyle gruba yaklaşır.Yaklaştıkça büyür, hem kendisi, hemde çevresi sarı ile turuncunun değişik tonlarına bürünür.Ve bu renk cümbüşünün denize ve bulutlara yansıması, doyumsuz bir zevk verir seyredenlere.Sonra güneş kaybolur ufukta ve insanlar sözleşmiş gibi hep birden ayağa kalkar ve alkışlarlar gidişini. Ve bi anda boşalır tepe.Artık seyredilecek önemli bir şey kalmamıştır. Bu manzarayı seyrederken Aslan insanı gelir aklıma. Gösteri dünyasının ve yönetim kademelerinin Aslanları. Doğuşları muhteşemdir onların, batışları muhteşemdir. Alcak gönüllü kalabildikleri sürece herkes sever ve gıptayla seyreder onları. Ancak seyircinin alkışları ve ”….. seninle gurur duyuyor” dalkavukluklarına aldanıp da kendilerini olduklarından daha büyük, olduklarından daha önemli biri gibi göstermeye kalktıkarında, yanlış yapmayada başlarlar. Tuzağına düştükleri gurur, giderek kibre dönüşür, duygularının yerini içgüdüleri, akıllarının yerini dolduruşlar alır ve intihar ederler.İntiharları bile gösterişlidir, seyirciler rol yapıyor sandığı sırada o alkışlar arasında batar gider.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Aslan insanları, üstün tempo ile çalışabilen yapıya sahiptir. Nede olsa güneş etkisiyle yenilenen güçleri bulunmaktadır. Ancak güneşin battığı zamanlarında bulunması, Aslanlarında yorulması ve dinlenmeye çekilmesi gereksinimlerinin olduğunu gösterir. Ancak dinlenme zamanları uzun sürmez ve yeniden işlerine dönerler. Problem çözmekte yetenekli olan Aslan insanları, birim içinde aranan, görüşlerine başvurulan elemalardır. Öyle ki bir süre sonra birimi onların yönettiği gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Şefler ve müdürler onların gölgesinde kalabilir. Ancak performanslarının üst düzeye çıkması, verimliliklerinin artması, ara sırada olsa sırtlarının sıvazlanmasına, hiç olmazsa övgü ile ödüllendirilmesine bağlıdır. Hem bedenen, hemde fikren üretici o9labilirler ama kendilerini övmelerin, biraz olsun gösteriş yapmalarına katlanmak gerekir. Ekip çalışmasına yatkındırlar. Özellikle ekibin başı yada organizasyon sorumlusu olarak görevlendirilirlerse. Zaten, bir ekipte, bir kurum biriminde görev aldıklarında, bir süre sonra bakarsınız ki ekibi veya birimi onlar yönetmeye başlamış. Ekibim veya birimin yöneticisi durumunda olmasalar bile gölge yönetici haline gelirler.
Aslan burcu 2015

Gökyüzü yılın ilk 6 ayı doğum haritalarımızda 12’nci ev: “RUH”umuzu gizli benliğimizi herkesten gizlenen düşünce ve hayallerimizle ilgilidir. Ayrıca hapishane, hastane gibi kısıtlayıcı yerleri de temsil eder. Burcunuzda ilerleyen Jüpiter 6 ay boyunca bu konularda yaşamınıza yenilikler ve olumlu etkiler getirecek. Yılın ilk 4 ayı ailenizle sorunlar yaşayabilir fikir ayrılıkları endişeler aile büyüklerinin sağlık sorunları psikolojileri ile ilgili problemleri ile ilgilenebilirsiniz. Yılın 6 ayından itibaren Jüpiter 1'İnci evinizde ilerleyecek ve size huzur başarı istikrar ve kazanç getirecek. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine Yay burcu geçişi Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek Satürn aşkı romantizmi ve eğlenceyi temsil eden 5'inci evinizde. Sanatsal yeteneklerinizi ortaya koyacağınız gerçekçi yaklaşımlarınızla maddi manevi aklınızla yaşamınızı kontrol edebileceğiniz özel bir süreç sizleri karşılamakta. Satürn'ün geçişi çocuk sahibi olmak isteyen Aslanlara zorluklar yaşatabilir bu süre içinde uzun süreli tedaviler söz konusu olabilir. Bilge Satürn ailevi konularda da özellikle anne ile ilgili konularda sıkıntılara sebep olabilir. Sağlık sorunlarında yanlış teşhislerin netleşmesi zorlukların aşılmasına da yardımcı olacaktır. Şimdi aşk ve aile hayatınızda karanlıklar sona eriyor.

Aslan 2015 Sağlık: Yılın ilk 4 ayı sağlığınızla ilgili konularda hassas davranmalı kronikleşmiş sağlık sorunlarınızla ilgili ihmalkar davranmamalısınız. Zihinsel sorunlar merkezi sinir sistemine bağlı sağlık sorunları söz konusu olabilir. Sizlere tavsiyem yıl boyunca doğada vakit geçirmeli ve kendinize özel zamanlar ayırmalısınız. Yılın 2'inci yarısında ise daha iyi ve olumlu etkiler söz konusu sizler için.

Aslan 2015 Aşk: Aşk hayatınız uzunca bir zaman sonra hareketleniyor ve sevgi üzerine kurulu kalıcı beraberliklere imza atacağınız bir yılı karşılıyorsunuz. Aşkta ki huzur ve uyum yaşamın her alanında başarılı istikrarlı kılacak sizleri. Evliliğe çok uzak olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Doğru yer doğru zaman doğru insanla yaşamınızı birleştirebilirsiniz. Özellikle yılın 2'İnci yarısı duygusal konularda şans rüzgarı aşktan yana esecek sizler için.

Aslan 2015 Kariyer: Yılın ilk 6 ayında mücadele gerektiren durumlar söz konusu olacak rakiplerinizden gelecek hamleler ve engeller zorlanmanıza sebep olabilir asla vazgeçmemeli bir savaşçı gibi değerlerinize sahip çıkmalısınız. Yılın 2'inci yarısından itibaren daha iyi etkiler söz konusu kazançlar itibar ve yükselme sizleri istediğiniz noktaya getirecek. Yılın 2'inci yarısında kendi işinizi kurabilir yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Gelir ve giderlerinizde ki artış istikrarlı bir şekilde ilerleyecektir.

Aslan 2015 Eğitim: Yılın ilk yarısında eğitim sektöründe görev alanlar ve öğrenciler için zorlayıcı etkiler söz konusu. Öğrenmeye gelişime açık olmalı eleştirileri yapıcı yönde değerlendirmelisiniz. Yılın 2'inci yarısından itibaren ise çok daha olumlu ve pozitif etkiler hakim bu süreçte yurt dışında okuma fırsatı kurs ve burs imkanı elde edebilirsiniz.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • OĞLAK
 • YAY
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler Aslan, fazla, arasında, alanda, olabilir, Yükselen, önemli, Ağustos, içinde, ortaya, konularda, Temmuz, tarihleri, olarak, Kasım, ilgili, büyük, zaman, ancak, ciddi

  Begendim (+) +291 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (1) | Gösterim : ( 10312 )
  BAŞAK <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> YENGEÇ
  Balım_sın
  Konuları : 0
  Yorumları : 62
  İsim: --
  Kayıt: 21.02.2008
  23 Şubat 2008 17:51:59 Tarihinde -1- Sayılı yorumda Üye Balım_sın Diyorki

  buda askım burcuuu... senı cok sevıyorum. balımmmm  Kısa bilgim ve imzam :

                  
   

  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Aralık 2013    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » Firefox 5.0 Final Portable
  » Kuru kayısının faydaları
  » Ashampoo Photo Commander 12.0.11 ...
  » Mor 5 liralar yarın tedavüle çıkı ...
  » Gülme Şekilleri....
  » ÖĞRENDİM...
  » sihirbaz
  » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
  » Yazık bu cocukları maşa gibi kull ...
  » Cowon JetAudio 8.1.0.2000 Plus VX ...


  Yazan: fredy4518

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics