ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Radyo
   
Site içinde ara
   

Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

Günlük FALINIZ
   ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 31

Arama Motorları : ArrayGoogle Bot, oBot, Yandex Bot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 99 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  AKREP 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK


Akrep Burcu Yorumu (24 Ekim-22 Kasım)

 


AŞIRI İHTİRAS: Derin ve güçlü tutkular; cinsellikte, parada, politikada, işte, seçtiği her konuda aşırı ihtiras.

 

KARARLILIK: Verdiği karardan dönmeme, ulaşmak istediği hedefe giden yoldaki tüm engelleri bertaraf etme, azimlilik, güçlü irade.

ENERJİ, DİNAMİZM, DÜZEN: Yorulmadan çalışabilme, bitmek bilmeyen enerji, bir plan doğrultusunda hareket etme, mükemmeliyetçilik.

MANYETİZMA GÜCÜ: Derin ve etkileyici bakışlarla karşısındankinin zihnini okuma, etki altına alma.

İNTİKAMCILIK VE KUŞKUCULUK: Herkesten ve herşeyden kuşku duyma, yapılan kötülüğü affetmeme ve karşılığını fazlasıyla verme, acımasızlık.

YÖNETİCİLİK: Disiplin, yönetebilme yeteneği, parlak kariyer yahut zalim otorite, keskin algılama yeteneği, bağımsız olma ve fakat başkasının bağımsız davranmasına izin vermeme.

ZOR KİŞİLİK: Anlaşılması ve birlikte yaşanılması zor kişilik, gizlilik, az sayıdaki dost çevresi dışına kapalılık, kapalı kutu olma, güçlünün ve kazananın yanında olma.

SAHİPLENMEYE DAYALI KISKANÇLIK: Eşi, çocukları ve arkadaşları dahil eline geçirdiği herşeyi sahiplenme, onları koruma altına alma, çevresinde başkasına ilgi göstermesine dayanamama, aşırı kıskançlık.

AŞIRI CİNSEL ARZU: Harem kurmaya veya koleksiyon yapmaya meyil.

ÖZGÜVEN VE GURUR: Kibirliliğe bürünen gururluluk, kendine aşırı güvenme, sert ve ciddi görünüm.

 

AKREP’E DAİR DOĞARKEN

Bütün hüznüyle sonbahar. Toprağın katkılı yüzeyinin çürümesiyle humuslu toprağın oluştuğu günler. Tarlalar tümüyle boşalır, ağaçlar akşam güneşinin rengine bürünür, yapraklar dökülmeye başlar, insanlar evlerine çekilir. Ara sıra güneş göz kırpsa da, insanların içini ürperten rüzgarlar esmektedir artık. Bu rüzgarlar arada bir fırtınayada dönüşecektir. İçimizi ısıtan güneş yok, rengarenk çiçekler yok, meyve ağaçlarının dalları boş, gönlümüzü ferahlatan çiçekler ve çimenler kurumuş, tam bir sessizlik, tam bir yanlızlık. Artık kendini dinleme zamanı gelmiştir, dinleme ve muhasebe yapma zamanı. O günlerde doğan bebek gibi. Sessiz, sakin ve sizden uzak. Anne babaya sabır düşer. O doğmadan bir müddet önce veya o doğduktan bir süre sonra bir yakınınızı da kaybedebilirsiniz. Zira o ölümün ve yeniden doğuşun sembolü olarak dünyaya teşrif etmiştir.

 

BÜYÜRKEN

Çalışkan, becerikli, başarılı, kararlı, ancak kaprisli, soğuk, iletişimsiz, gizemli, ilginç bir çocuk. Anne babanın, ”Çocuğum laf dinlemiyor, bir köşeye çekilip kendi kendine kuruyor, ne düşünüyor, duyguları ne, nelerle uğraşıyor bilemiyorum, benimle konuşmuyor, söylediklerimi anlamamakta inat ediyor, ne yaparsam yapiyim bildiğini okuyor…” diye şikayet ettiğini duyar gibiyim. Küçük akrep dilerse okulunun en başarılısı olabilir, istemezse yerinden bile kıpırdatamazsınız. Daha çocukken gizli ve gizemli işlerle uğraşabilir, kaprisleriyle çevrelerini bunaltabilir ve yanlız kalabilirler. Belkide istedikleri budur, bilemezsiniz ki. Bu nedenle özel olarak ilgilenilmeleri, küçük yaşta etik değerlerle donatılmaları gerekir. Zira tahmin edemeeceğiniz derecede acımasız olabilir, hayvanlara ve insanlara eziyet etmekten zevk alır hale gelebilirler. Onunla anlamlı iletişim kurabilmeniz için öncelikle onun güvenini kazanmanız ve derin duygularını sezebilmeniz gerekir. Zaman zaman bu çocuklar için ”Sanki içimi okuyor…” dediğinizde olmuştur. Aslında onlar içinizi okurlar, herşeyi görürler, gizlediğiniz sandığınız şeyleri dahi bilirler ama bunları genellikle kendilerine saklamayı tercih ederler.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Akrep insanının dünyaya geliş amacı, geçmişle, gelecek ve çevre etkileriyle hesaplaşmak, ancak bu arada her günün ertesi gün ölecekmiş gibi yaşamaktır. Her istediğini yapmak, duygularını ve iç güdülerini gemlemeden hareket etmek, içinden geldiği gibi davranarak yaşadığını hissetmek. Aslanın aksine gösteri yapmaksızın. İnsanın her istediğini yapması iki şeye bağlıdır: Güçlü olmak ve sınırlamaları kabul etmemek. Akrep insanı gücü iki şeyde görür; çok para ve en tepede olmak. Bunları elde edebilecek iradeyi, ne pahasına olursa olsun kararlılığına ve manyetizma gücüne yani insanları etkileme yeteneğine de sahiptir. Gücü elde etme yolunda onu engelleyebilecek yasaları, gelenekleri ve çevre etkilerini yok etmek, yok edemiyorsa dolanmak için Mars’ın savaşçılığı ile Plüton’un yer altı dünyasıyla ilişkisi onu kamçılar. Ya o gücü elde edecek, yada ölecektir. Zaten herkes ölmüyor mu? Ha bir gün önce, ha bir gün sonra ne farkeder. Akrep duygularının ve sezfilerinin derinliklerine inmeli, kendisiyle yüzleşmeli ve doğru adımları bulmalıdır. Duygusal yanını, özellikle cinsellik yönünü de doğru yorumlamalı, gösterişten kaçınmalıdır. Aksi halde ölümle savaşırken, yeraltının karanlık dehlizlerinde kaybolup gidecektir. Kaybolduğu yer, yer altı olmasa bile.

 

ARAŞTIR VE OLUŞTUR AMA MÜKEMMELİ

Akrebin istekleri bitmez, genelliklede tutkuyla ister, kale gibi korunmalı bir villa, sağlam ve gösterişli bir araba, güce ve paraya hükmeden bir makam, karizmasını tamamlayacak giysi ve aksesuarlar. Bütün bunların elde edilmesi, işini mükemmel yapmasına, mükemmel ürünler üretmesine bağlıdır. Ve akrepte bunu başarabilecek akıl ve mantık gücü, kararlılık, ayrıntılara varıncaya kadar araştırma ve inceleme yeteneği bulunur. O, karizmasını yaptığı işin kalitesiyle birleştirir ve yükselir, bazen iyiliği ön plana alan bir Kartal, bazen de yoluna çıkan herkesi zehirleyerek saf dışı bırakan bir yılan gibi.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Başak insanları kadar ayrıntıya inebilen, bir meseleyi en ince ayrıntılarına kadar inceleyebilen Akrep insanları, aynı zamanda bu ayrıntıları bütünleştirebilme yeteneğine de sahiptir. Bir yerde işe başladığı zaman, öncelikle yükselebilme imkanının olup olmadığını araştırır. Eğer verilen görevi tepelere ulaşmak için basamak olarak kullanabilecekse tüm gücünü işine verir ve işini istenilenden daha iyi yapar. Aksi halde bir müddet oyalanacak ve sonra kendisine, amacına uygun iş arayacaktır. Akrep insanları, mükemmeliyetçi tavırlarıyla, problemleri çözme yetenekleriyle sizi kendilerine hayran bırakırlar. Onlara küçük bir görev verir veya büyük makamlarda iseniz kendinize aktif danışman yaparsınız. Onların gözü ise yüksek tepelerdedir. Ancak bu niyetini kendisine saklar ve işini mükemmel şekilde yapmaya devam eder. Hayranlığınız artar ve daha önemli görevler verirsiniz. Ancak bir müddet sonra koltuğunuz altından kaymaya başlar. İçinize korku düşer ancak korkunun ecele faydası yoktur. Ya makamınıza oturacaktır, yada yüklü bir bedel karşılığında makamınızı size bağışlayacaktır. İş arkadaşları tarafından ona karşı duyulan his ya aşırı hayranlıktır, yada yoğun bir düşmanlık. İşinde mükemmeliyeti yakalaması hayranlık uyandırırken yükselmek için denediği yollar ve acımasızlığı nefret tohumları ekecektir.Akrep burçları 2015

 

Hayatınızı yeniden yapılandıracağınız unutulmaz bir yıl sizleri karşılamakta. Yıldızların öğretmeni Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcunda geçişine başladı. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Doğum haritanızda finansı temsil eden 2'inci evinizde Bilge Satürn, Maddi manevi duygusal hemen her konuda sınandığınız ben bunu yaşamam dediğini her ne varsa yaşadığınız zorlu sınav bitiyor ve özgürlüğünüze kavuşuyorsunuz ta’ ki Haziran ayında ki tekrar burcunuzu ziyaret edeceği zaman dilimine kadar. Seçenekler yapmak istedikleriniz ve gerçekler bu üçlü üzerinde 2 yıldır öğrendiğiniz yaşadığınız hemen her şeyi gözden geçirmeli Hazirana kadar gideceğiniz yolu net bir şekilde belirleyerek hareket etmelisiniz. Ya siyah ya beyaz diyerek ilerlemelisiniz. Siyah karanlığınız beyaz aydınlığınız olacak seçim sizin. Maddi konularda olumlu gelişmeler alacakların tahsili yeni bir iş imkanı özel yaşamda pişmanlık duyup vicdan azabı çektiğiniz konularla yaşanacak yüzleşmeler gerçek özgürlüğü ve sevgiyi bulmanızı sağlayacak. Yılın ilk 6 ayı ailevi ilişkileriniz güçleniyor ve geçmişte yaşanan zorluklarda yanınızda yeteri kadar yer almamış ya da alamamış olmanın pişmanlığı ile sizin doğrularınızı arzularınızı yaşama aktarmak için tüm kalpleri ve imkanları ile yanınızda yer alacaklar.

Akrep 2015 Sağlık: Yılın ilk 4 ayı sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmalısınız özellikle geçmişte geçirdiğiniz bir rahatsızlık varsa iki kere dikkat edin. Bu süreçte erken teşhis sizi zorlayacak sağlık sorunlarının önüne geçecektir. Yılın 2'inci yarısı bitkisel tıp ve doğru beslenme alışkanlığı edinebilir fazla kilolarınızdan sağlıkla kurtulabilirsiniz.

Akrep 2015 Aşk: Bekar ve ilişkisi devam eden Akrep’ler yılın ilk yarısı beraberliğinizi Evliliğe taşıyabilirsiniz. Bekar ve ilişkisi olmayanlar ise yine bu süreçte kalbinizin sahibini bulabilir ve yaz başlarında söz nişan gibi evlilik yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Evli ve ilişkisinde sorunlar yaşayanlar ise 4 ve 5'İnci aylarda ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Bilin ki sıkıntı stres çıkıp gidiyor hayatınızdan ve siz aşka sizi tüm kalbi ile sevecek o özel insana doğru yol alıyorsunuz.

Akrep 2015 Kariyer: 2015 sizler için oldukça şanslı etkilerle dolu eğer siz iş arıyorsanız yılın ilk 4 ayı başarılı olup istikrarlı bir işe başlayabilirsiniz. İş hayatınızda deneyimli insanlarla yapacağınız iş birlikleri sizleri hemen her konuda kısa süre içinde başarıya ulaştıracak. Yurt dışı ile bağlantılı işleriniz varsa ve engellere takılıp kaldıysanız şimdi her şey yoluna giriyor ve siz çok daha iyi bağlantılar gerçekleştirmeye başlıyorsunuz. Yılın ilk ayları işinizle ilgili seyahatler yoğun olabilir yükselen temponuzdan şikayet etmeyin ve bilinki ilerleyen günlerle birlikte her şey sizin için maddi olarak kazanca dönüşecek. Emekleriniz takdir toplarken kariyer hayatınızda da başarılarınızla adınızdan söz ettireceksiniz. Yılın 2'İnci yarısında ise yakınlarınızla ilgili finansal konular alacak vereceklerden uzak durmalı duygularınızla değil aklınızla hareket etmelisiniz aksi halde maddi kayıplar ve hukuksal sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Akrep 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe görevli ve öğrenci Akrepler için son derece verimli ve başarılı bir yıl 2015. Öğrenme gücünüz konsantrasyonunuz son derece yüksektir kendinize hedefler koyun ve ilerleyin. Başarıdan başarıya erişeceğiniz bir yolculuğu azminizle unutulmaz kılın.

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • OĞLAK
 • YAY
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler olabilir, kullanarak, interneti, evden, planınız, iyileştirmek, tutmak, çevreyi, sakinleştirici, nedenle, olarak, eğilimli, kendi, fazla, faaliyet, Çocuklar, romantik, cazibe, yaşayacaksınız, kaynağı

  Begendim (+) +281 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (2) | Gösterim : ( 9979 )
  YAY <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> TERAZİ
  akgs
  Konuları : 681
  Yorumları : 237
  İsim: Ahmet
  Kayıt: 18.01.2008
  20 Şubat 2008 12:24:14 Tarihinde -1- Sayılı yorumda Yazar akgs Diyorki

  ya ben galiba burcumun özelliklerinin çoğunu taşıyorum  Kısa bilgim ve imzam : ATEŞE DAYANABİLDİĞİN KADAR GÜNAH İŞLE....

                  
   

  inan
  Konuları : 0
  Yorumları : 0
  İsim: --
  Kayıt: --
  22 Nisan 2009 20:50:18 Tarihinde -2- Sayılı yorumda Konuk inan Diyorki

  bir insan bu kadar iyi özetlenebilir  Kısa bilgim ve imzam :

                  
   

  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Aralık 2013    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » İkisini De Sevdim
  » FormatFactory 3.0.1.1 Portable
  » BiR TeK ŞeYi UnUtMa!..
  » Rahmetliyi Nasıl Bilirdiniz Nerde ...
  » Türk ölçü birimleri
  » IP Gizlemek YouTube girmek isterm ...
  » VSO CopyTo 5.1.0.6 Portable
  » İLGİNÇ
  » Ne Yapsam Olmuyor
  » Harry potter and the half - blood ...


  Yazan: sait

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics