ARGUNEY SiTESi TURKiYE' s PORTAL
Dünya Saatleri
SiTE REHBERi
   
Astroloji
Ata Sözlerimiz
Bilgisayar Dünyası
Biliyormusunuz
Bitkiler
 
Cumhurbaşkanlarımız
Dini Konular
Download Program
Dünya Rekorları
Ekonomi
 
Faydalı Bilgiler
Fıkralar
Futbol Süper Lig
 
Genel Konular
Günün İçinden
Güzel Sözler
 
Hikayeler
Hava Durumu T.G
Hayvanlar Alemi
Hazır Mesajlar
 
Karışık Resimler
Komik Resimler
Komedi Mizah
Müzik Köşemiz
 
Oyunlar
Otomobil Dünyası
Önemli Linkler
 
Photo Shop Online
Rüya Yorumları
 
Sağlık Köşemiz
Slayt & PPS
Sinema -Tiyatro
Sözlük-Translate
Şiirler & Aşk'a Dair Sözler
Sahibinden Satılık
 
Teknoloji
Wallpaper
Video Klip
Yemek Tarifleri
 
GooGLe aRa
   

Web'te Türkçe

Günlük Burçlar
   Hava DuRuMu
   

Istanbul:
Antalya:
Izmir:
Ankara:
Van:
Edirne:

5 Günlük Haritalı Tahmin

ReKLaM
   
_______________
_______________
_______________
TLF: 05353370000
_______________
TLF: 05353370000
_______________
Yeni Yorumlar
   
Yazan: ARG, Konu:
Ayla
Özlü Sözler
   
Kimler Online
   

Online üyeler : - Hicbiri

Konuklar : 28

Arama Motorları : ArrayoBot, oBot, oBot, oBot, spider Bot, oBot, crawl Bot, oBot, oBot, oBot

Toplam ( 51 ) OnLine

ARGUNEY

 

 
 
  OĞLAK 
  Kategori: A S T R O L O J i

 

KOÇ     BOĞA    İKİZLER  YENGEÇ   ASLAN  BAŞAK  

TERAZİ   AKREP   YAY   OĞLAK   KOVA   BALIK

 

 

Oğlak Burcu Yorumu (22 Aralık-22 Ocak)


YAŞLILIK DUYGUSU: Gençken bile yaşlılık ve yorgunluk duygusu taşıma. Sanki dünyanın yükünü omuzlarında taşıyormuş gibi.

OTORİTER YAPI: Disiplin, otorite, ciddiyet, oto kontrol, büyükbaba, büyükanne veya köy ağası tavırları. Gülmeyi ve gülümsemeyi ciddiyetsizlik olarak algılarlar.

DAYANIKLILIK: Ağır taşıma ritmi, bedensel ve sinirsel yönden dayanıklılık, güçlülük.

AZİM VE SABIR: Yavaş fakat kararlı adımlarla hedefe tırmanma, düşünce kalkabilme.

NE OLACAĞINA KARAR VEREMEME: Ömrü boyunca, ne olması gerektiği hakkında boşluk yaşama.

DIŞ DÜNYAYA KAPALILIK: İçedönüklük, sessizlik, suskunluk, ancak üzerine gidilirse saldırgan tavır.

KULLANMA MEYLİ: Makamları, insanları kendi ihtiyaçları için kullanma yeteneği.

MATEMATİKSEL BELLEK: Yavaş kavrama, iki kere iki dört eder sabit mantığı, yeni fikirlere ve değişime kapalılık. Atacağı her adımı, kuracağı her ilişkiyi ince bir hesaba dayandırma.

AŞIRI İHTİRAS: Makama ve paraya karşı aşırı ihtiras, birden bire yükselme hırsı, ancak emekleyerek yükselme olgusu.

OTUZ YAŞ SINIRI: Otuz yaş öncesinde ve sonrasında farklılık, öncesinde kendini arayış, kendinden emin olamama, kendinden memnun olamama, keçi kadar tehlikeli olma; sonrasında kararlılık, sükunet, sabırlılık.

OĞLAĞA DAİR  DOĞARKEN

Her yer kar altında. Hayvanların kış uykusuna yattığı, insanların evlerine çekilip bir sobanın veya ocağın çevresinde sohbet ettiği, geçen ayları değerlendirdiği, ya da masallar, efsaneler, hikayeler, hatıraşar anlattığı günler ve uzadıkça uzayan geceler. Olanca ağırlığıyla kış bastırır, yıl sonu yaklaşır. Ömrüm sona yaklaşması gibi. Yılın yorgunluğu omuzlara çökmüş, gönlünce gezemeyen insanlar oflayıp puflamaya başlamıştır. Çalışmadan oturmanın verdiği sıkıntılı havanın oluştuğu bu günlerde tombul mu tombul bir bebek doğar. Genellikle aşırı kiloludur ve sanki top gibi yuvarlak görünümlüdür. Bebekliğinde bile ciddidir. Onun gülmesi bile ancak ”bıyık altından gülümsemek” deyimindeki gibi belli belirsizdir.

 

BÜYÜRKEN

Sessiz, sakin, sanki birşeyler söylemek istiyormuşta hemen ardından vazgeçiyormuş gibi tavırlar içinde bir çocuk. Genellikle şişmanlamaya meyilli olduklarından kısa boyluca tombul görünümleri vardır. Çocuklukları uzun sürer, 30 yıl kadar. Bedenlerinin çabuk gelişmesine karşılık karakterlerinin oturması uzun yıllar alacaktır. Mecbur kalmadıkça işi veya tahsili için gayret göstermeyen, her konuda çekingen davranan, ne olmak istediklerine bir türlü karar veremeyen yaratılıştadırlar. Kaplumbağa gibi yavaş hareket ederler. Kabuklarını kırmaları zordur. Ancak 30 yaşına gelinceye kadar kendi sınırlarından kurtulmayı başaranlar çoğunluktadır. Kişiliklerini buluncaya kadar sakinliklerinin arkasında isyankar bir ruh taşırlar. Başkalarını disiplin altına sokmaya çalışırken kendileri başıboş tavır sergilerler. Kendileri sessiz ve sakin dururken ortalığı birbirine katıp karmaşa oluşturmakta ustadırlar. ”Hin oğlu hin”, yalancı, düzenbaz, insanları kullanan, saman altından su yürüten sıfatları Oğlaklar için çoğunlukla bu dönemde yakıştırılır. Bazıları bu huylarını ömür boyu devam ettirir.

 

DÜNYAYA GELİŞ AMACI

Oğlak burcu insanının bu dünyadaki amacı, iç yanlızlığından ve bağımsızlığından uzaklaşmadan toplumsallaşmak, kendisininde insan olduğunu unutmadan zirveye ulaşmaktır. Bu amacını gerçekleştirmek için gerekli olan sabır, iç disiplin ve irade gücü kendisinde bulunmaktadır. Onun yaratılışına uygun mekan yüksek dağların tepeleridir. Dünyanın hatta göklerin yükünü omzunda taşısa bile, güçlü ayakları ve kollarıyla hedefe kilitlenir ve bütün gücüyle tırmanır. Ne dik yamaçlar onu yolundan alıkoyabilir, ne de ayağına batan taşlar, yada dikenler. Yoluna engel çıktığında pusuya yatmış avcı gibi bekler ve zamanı gelince yeniden harekete geçer. Bu yolda her imkanı kullanır. Ancak onu bekleyen içsel tehlikeler, eğer gerekli önlemleri almazsa kişiliğini bozacaktır. Yükselmek için başkalarına sırtını dayaması bağımsızlığını ortadan kaldırıp dalkavuk haline getirecek, iç disipliden uzaklaşması kendisini yanlızca başkaları üzerinde otorite kurmaya ve acımasız bir disiplin uygulamaya yöneltecek, yanlızca başkalarını gözlemesi kalbine haset tohumlarının ekilmesine ve ruhunu kemirmesine sebep olacak, zirveye ulaştığında önceki halini unutması onu astlarını ezen bir zalim haline getirecektir. Bu nedenle sıklıkla yanlızlığına çekilmeli ve hayatının muhasebesini yapmalıdır.

 

TAŞKAFA

Hain bir astrolog Oğlak burcu insanına ”taş kafa” sıfatını yakıştırmış. Bu kadar anlayışsız, bu kadar dediğim dedik, bu kadar sabit fikirli, bu kadar inatçı, değişime ve yeniliğe bu kadar karşı mı Oğlaklar?Belki muhafazakar ve sabit fikirliler ama ne yapsınlar, ataları öyle uygun bulmuş. Uygun bulduklarıda örf olmuş, atasözü olmuş, kural olmuş. Ne yani siz atalarından daha mi iyi biliyor, daha mı doğru düşünüyosunuz? Tamam, inatçı oldukları doğru. Hedefledikleri zirveye çıkmak için inatçılıkları ve sabırları en önemli etken. Onlar inatla tırmanırken yerinde saydığınız için kıskanmadığınızı, onları suçlamaya kalkmadığınızı nerden bilelim? Size anlayışsız gelebilirler. Çünkü onlar disiplini ön plana alırlar. Disiplinin bozulmasına ise hoşgörülü bakmaları mümkün değildir. Düzen bir kere bozulursa, kurallar bir kere çiğnenirse, sonunun nasıl geleceğini kimse bilemez, Oğlaklardan başka. Yoksa kaos içinde mi yaşamak istiyosunuz? Kaosa düşme korkusu, Oğlak insanlarının, özelliklede Oğlak erkeklerinin kurallara sıkı sıkıya bağlanmasına, kurulu düzeni savunmasına, değişime gözlerini kapamasına ve kulaklarını tıkamasına neden olur. Oğlak insanları, bize rağmen hayatın her an yenilendiği, kendisini yenileyemeyenlerin dar bir alanda hareket etmek zorunda kalacağını göz önünde tutmalıdır.

 

ÇALIŞMA HAYATI

Bir Oğlak insanı otorite kurmaktan, ezerek gücünü göstermekten ne kadar hoşlanırsa; bunların kendi üzerinde uygulanmasından da aynı derecede mutsuz olur. Bu nedenle Oğlak insanının çalışma ortamına uyumu ve verimli olabilmesi, patrona veya yöneticiye yakın olmasına, onun yetkilerini, en azından makamını kullanabilmesine bağlıdır. Oğlaklar, bir kurumda birilerine emir verebiliyosa, ancak o zaman emir altına girmeye rıza gösterecektir. Büyük ihtimallede amiri kendisine nasıl davranırsa, biraz daha acımasız şeklini astlarına uygulayacak, yani ”yansıtma” imkanı bulacaktır. Aksi halde içine kapanık, aksi, hiçbir şeyden hoşnut olmayan biri haline dönüşecektir. Oğlaklar, ayrıca belirli bir geliri olan ve yükselmek için önünü tıkamayan işlerden hoşlanırlar. Riske girmeyi sevmezler. Kendisine güveni az olan Oğlakların ise belirgin bir hedefi yoktur, günlerini ya tembellikle, yada birilerini eleştirerek geçirirler. Oldukları yerde didinip dururlar, böylelikle hem kendileri mutsuz olur, hemde çevrelerini bıktırırlar. Bunlar henüz 30 yaşına gelmemiş Oğlarlardır. Bazı Oğlaklar, özellikle 30 yaş sınırını aşmış olanlar ise içlerindeki enerjinin farkındadır, bu enerji ve özgüvenleri onları belirli bir hedefe kilitler, sessiz sedasız, sabırla ilerlerler. Bu ilerleyişte karşılarına çıkan her türlü fırsatı değerlendirir, hatırlı kişilerin dostluğunuda yükselişlerine basamak yaparlar. Bu grup Oğlaklar, amirlerinin gözüne girmek için çok çalışır, hatta işkolik haline gelebilirler.

 

 

2015 oğlak burcu

Enerjisi yüksek karanlıktan aydınlığa yürüdüğünüz bir yıldasınız. Yenilenecek arınacak zararlı her türlü zararlı alışkanlık ve davranışlarınızdan uzaklaşacaksınız. Yönetici gezegeniniz Satürn 2.5 yıl seyrine devam edeceği Yay burcuna geçiş yapacak. Haziran ayında tekrar Akrep burcunda kısa süreli bir geçişten sonra Yay da ki seyrine devam edecek. Yönetici gezegeniniz Satürn doğum haritanızda gizli düşmanlıklar ve siz izin vermedikçe kimsenin bilmediği ruhsallığınızı temsil eden 12'inci evinizde ilerlemeye başlıyor ve sizi kabul etmekte zorlandığınız hatalarınızla yüzleştirmeye öfke kaygı ve hırsla yorulan ruhunuzu sakinlikle eğitmeye başlıyor. Pişmanlıklar duyabilir hatalarınızla yüzleşirken ama isteyerek ama istemeden yaptığınız haksızlıklar için kendinizi suçlama eğilimi içinde olabilirsiniz. HAYIR bunu yapmayın. Kendinize yönelin dua edin meditasyonu günlük hayatınızın bir parçası haline getirin ve her şeyden önce kalbinizde biriken olumsuzluk tortusunu aşkla inançla severek ve sevilerek temizleyin. Oyuncuların maskeleri düşüyor Kral Çıplak! Enerji vampirleri gidiyor hayatınızdan kendinizi suçlamak yerine sevdiklerinizle her anı daha güzel ve değerli kılmak için içinizde ki çocuğu saf duyguları arındırdığınız kalbinizle ortaya çıkarıp iş hayatınızı özel hayatınızı fedakarlığın aşkın sevginin gücünün içine alın ve sahip çıkın. İş ve özel yaşamınızı yeniden yapılandırma fırsatı sunulmuşken size sapı samandan güzeli çirkinden ayırt edebilmiş olmanın şükrü ile yürüyün kararlılıkla hayat yolunda. Yılın ilk yarısı iş hayatınızda yeni bir işe başlayabilir var olan işinizle ilgili köklü değişiklikler yaşayabilirsiniz. Yılın 2nci yarısı Jüpiter sizleri maddi konularda fazlası ile rahatlatacak etkilerle borçlarınızı ödeyebilir yeni ve güçlü başlangıçlar gerçekleştirebilirsiniz.

Oğlak 2015 Sağlık: Yılın ilk 4 ayı sağlığınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Uzun süredir hastalıklarla uğraştıysanız bu sıkıntılı dönem sonlanıyor. 7 ve 8'inci aylarda alerjik reaksiyonlar ve diş, diş eti gibi konularda sıkıntılar yaşanabilir.

Oğlak 2015 Aşk: Aşka küskün oğlaklar unuttuğunuz duyguları yaşamaya hazır olun. Yılın 3'üncü ayından itibaren kalıcı bir ilişkiye doğru insanla adıma atabilir yüreğinizi aşka açabilirsiniz. Evli Oğlaklar ise 2 yıldır ilişkinizi hırpalayan her türlü konu çözüme kavuşuyor ve siz eşinizin sabrına hayran kalacak aşkı emekle aşkı sevgiyle daima dinamik kılacaksınız. Temmuz ayında bekar Oğlaklar evlilik kararı alabilirler.

Oğlak 2015 Kariyer: Kariyer hayatınız da yılın ilk yarısı oldukça olumlu etkiler söz konusu. Kendi işinizi kurabilir iş birlikleri ile farklı bir sektöre güçlü bir giriş yapabilirsiniz. Yılın 5'inci ayından itibaren birikim yapabilir kendi evinizi ya da iş yerinizi alabilirsiniz. Ekim ve Kasım aylarında ise riskli her türlü işten uzak durmalı ve yatırım yapmamalısınız.

Oğlak 2015 Eğitim: Eğitim sektöründe olan ve öğrenci olan Oğlaklar yılın ilk 6 ayı çok olumlu etkiler sizlerle birlikte. Kimsenin etkisi ve yönlendirmesine takılıp kalmadığınız takdirde. Yılın 2'inci yarısında ise bir takım engel ve zorluklar söz konusu olabilir mücadele etmez kabullenir tarzda hareket ederseniz üzülürsünüz. Sorunlar aşılmak içindir teslim olmak için değil!

Sevdiklerinizle Paylaşın
 
  BeNZeR KoNuLaR iLGiNiZi ÇeKeBiLiR
 • ASTROLOJi
 • Doğum tarihinize göre hangi bitkisiniz
 • Kadınlar ve Burçları
 • BALIK
 • KOVA
 • YAY
 • AKREP
 • TERAZİ
 • BAŞAK
 • ASLAN
 • YENGEÇ
 • İKİZLER
 • BOĞA
 • KOÇ
 • Doğum tarihine göre kişilik özellikleri
 • Siz Hangi Burçtansınız ?
 • Burçlara Göre Erkeklerin Çekici Özellikleri
 • Burçlara Göre Kadının Çekici Yönleri
 • Doğum tarihinie göre hangi bitkisin
 • Burçlar Sinirlenince
 • Hangi burçların nasıl öpüştüklerini merak ediyor musunuz?
 • Anahtar Kelimeler olabilir, faaliyet, öğeler, büyük, çevreleyen, yaşantınızı, Ortaklıklarda, bulundurulması, önünde, şekillerde, gereken, gelebilir, elinizden, çıkabilir, gerek, yetki, unvan, alabilirsiniz, duyulabilir, gizemli

  Begendim (+) +259 Begenmedim (-)
  | | Yazan : ARG | Tarih : 30 Aralık 2013 | Yorumlar : (0) | Gösterim : ( 13530 )
  KOVA <<<< Önceki Konu <
  > Sonraki Konu >>>> YAY
  Yorum Yok
    Bu konuya daha önce yorum yazılmamış, Fikrinizi ilk siz paylaşmak istermisiniz?
  Bilgi
    Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize ÜYE OLmanız Gerekmektedir.
  YÖNETiM PANELi
     
  İsim
  Şifre

   
  Yeni Yıla Kalan Zaman!

  Güncel Online
     


  Gazete Sayfaları
     
     
  «    Ocak 2022    »
  PtSaÇrPrCuCtPz
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Döviz Kurları
     

  Altın Fiyatları
     
  Yeni Konular
     
  » Xiaomi Mi 10 Pro
  » Corona Virüsü Nedir?
  » Güneşimi Kaybettim
  » Mevlana'dan
  » Black Panther
  » Elektrik faturaları azalacak
  » Kuzalan Tabiat Parkı
  » Burun estetiği
  » Japonya'da robotlar
  » Nokia 3310’un 4G desteklisi geliy ...
  Rastgele Konular
   

  » Aşk'ın Yemekleri
  » Biz ateistler diye başlar ama
  » Mozaik Pasta
  » Rainmeter 3.1.0.2290 Final Portab ...
  » Kuşuma bakar mısın
  » Star Ship
  » Google'da ki gizem
  » Konsantrasyon eksikliği mutsuz ed ...
  » Sevdalı Beyitler
  » Dikkat Eksikliği Sendromu


  Yazan: trip

  En Çok Okunan Konular
   
  İstatistikler
     
  ARG
  Konular: 2769
  Yorumlar: 746
  fredy4518
  Konular: 2668
  Yorumlar: 0
  selen
  Konular: 2410
  Yorumlar: 239
  trip
  Konular: 1980
  Yorumlar: 160
  akgs
  Konular: 681
  Yorumlar: 237
  boncukvet
  Konular: 349
  Yorumlar: 236

  Makale İstatistikleri
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bugün: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Makale: 13037
   »   Yayınlanmayı Bekleyen: 0

  Üye İstatistikleri
   »   Bugün: 0
   »   Son 1 Saat: 0
   »   Bu Ay: 0
   »   Toplam Üye: 24841
   »   Yasaklı Üye: 1

  Yeni Üyemiz
   »  zonawm
  Arşiv
     

  A

  R

  Ş

  İ

  V

  Mart 2020 (2)
  Temmuz 2018 (2)
  Şubat 2018 (6)
  Ocak 2018 (1)
  Eylül 2017 (4)
  Ağustos 2017 (2)
  Anket
     

  Mükemmel
  Çok İyi
  Normal
  Beğenmedim
  Fikrim yok


   
   
  ,.-~*`*~-.-(_ Türkiye's portal | 2007 | design by arguney _)-,.-~*`*~-.
  Clicky Web Analytics